Ramazan Rehberi

Muzaffer Durgut

Ramazan Rehberi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-07-09
YAZAR Muzaffer Durgut
ISBN 6055545284
DOSYA FORMATI 12,38 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Ramazan-ı şerif ayının başladığı bir günde Resulullah Efendimiz (sallallahü aleyhi vesellem) şöyle buyurdu:“İşte bereket ayı olan Ramazan geldi. Artık Allah’ın rahmeti sizi kuşatır. O ayda yeryüzüne bol bol rahmet iner, günahlar af edilir, dualar kabul olur. Allah, sizin iyilik ve ibadette yarışmanıza bakar da bununla meleklerine karşı iftihar eder. Öyle ise kulluğunuzla kendinizi Allah’a sevdirin... Asıl bedbaht olan da bu ayda Allah’ın rahmetinden nasibini alamayandır!” (Et tergib)Elinizdeki “Ramazan Rehberi” kitabı, on bir ayın sultanı Ramazan-ı şerifin önemini ve bu ayda neler yapılması gerektiğini anlatmaktadır. Oruç ibadetinin şartları, sahur ve iftarın önemi, teravih namazının fazileti gibi mevzuların yanı sıra Ramazan-ı şerifin Peygamber Efendimiz ve Eshab-ı Kiram zamanından başlayarak günümüze kadarki tarihî seyri de bu kitapta arz edilmeye çalışılmıştır. Dinî ve millî değerlerimiz, örf ve âdetlerimiz, bu rahmet mevsiminin sağladığı maddi ve manevi faydalar ve yine iftar sofralarımızın vazgeçilmezleri, “Ramazan Rehberi” kitabının mevzuunu teşkil etmektedir. Herkese faydalı olacağını ümit ettiğimiz bu kitapta; rahat anlaşılması için akademik üsluptan ziyade halk dili anlatım tarzı tercih edilmiştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Ramazan Rehberi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Ramazan Rehberi.

...zan Rehberi yet. Be the first! Ramazan Ayı Rehberi, Oruç Rehberi, Ramazan ve Oruç Bilgileri, 2020 İl İl Ramazan İmsakiyeleri, Ramazan Bayramı, Oruç Nedir, İftar ve Sahur Saatleri ... Ramazan Rehberi Babıali Kültür Yayıncılığı | 9786055545284 ... . Ramazan Rehberi uygulaması Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan Ramazan ayı ile ilgili tüm bilgilere ulaşacağınız... Diyanet İşleri Başkanlığı Ramazan Rehberi Uygulaması İncelemesi www.cepseyir.com. Ekonomi Rehberi'nde Mehmet Filoğlu konuğu KESK Genel Sekreteri Ramazan Gürbüz ile krizle başlayan... Bu sene yani 2020 yılının Mübarek Ramazan ayı 24 Nisan 2020 C ... Ramazan Rehberi APK, Diyanet Ramazan Rehberi Uygulaması APK... ... .cepseyir.com. Ekonomi Rehberi'nde Mehmet Filoğlu konuğu KESK Genel Sekreteri Ramazan Gürbüz ile krizle başlayan... Bu sene yani 2020 yılının Mübarek Ramazan ayı 24 Nisan 2020 Cuma günü başlamaktadır. Diyanet İşleri Başkanlığının Ramazan Rehberi Android Uygulaması Özellikleri Ücretsiz. Boyut: 34 MB. Android. Diyanet İşleri Başkanlığı Ramazan Uygulaması. Açıklama: Ramazan ayı ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Description of Ramazan Rehberi (from google play). Religious Affairs Presidency Ramadan Application. Explanation: You can find all information about the month of Ramadan. Android cihazlarınızda Ramazan ayına ait 30 günün imsak, güneş, öğle, ikindi, akşam ve yatsı zamanlarını da yine Ramazan Rehberi uygulaması ile öğrenme imkanınız var. Ramazan Rehberi. Liste fiyatı: 3.61 TL. Bakara, 185 - "O sayılı günler, Ramazan ayıdır ki, insanlara doğru yolu gösteren, hidayeti ve hakkı batıldan ayırmayı açıklayan Kur'an, bu ayda indirildi. Dinî ve millî değerlerimiz, örf ve âdetlerimiz, bu rahmet mevsiminin sağladığı maddi ve manevi faydalar ve yine iftar sofralarımızın vazgeçilmezleri, "Ramazan Rehberi" kitabının mevzuunu teşkil etmektedir. Ramazan Rehberi'nde bir Müslüman'ın Ramazan ile ilgili kafasına takılabilecek tüm soru ve sorunlarına cevap bulması amaçlanıyor. Ramazan Rehberi daha önce blok olarak yayında idi....