Ölüler Evinden Anılar

Fyodor Mihayloviç Dostoyevski

Ölüler Evinden Anılar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-10-30
YAZAR Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
ISBN 6057775023
DOSYA FORMATI 9,35 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Sibirya’daki çalışma kampında geçirdiği günlerin ardından, Dostoyevski’nin 1862’de yayımlattığı Ölüler Evinden Anılar mahkûmların korkunç hayatlarına içeriden bir bakış sunan bir anı romandır. Dostoyevski kendi yaşadıklarından yararlanarak, bir Sibirya kampının rezilliğini, yoksulluğunu ve ağır şartlarını acımasız ayrıntılarla anlatır. Başkarakterimiz Aleksandr Petroviç ilk başta, büyük çoğunluğu köylülerden oluşan hapishanenin berbatlığıyla mücadele etmeye çalışan bir beyefendiyken, günler geçtikçe durumu yavaş yavaş kabul etmeye başlar ve manevi bir uyanış yaşar. Ölüler Evinden Anılar Sibirya’daki mahkûmlara ne sempatiyle ne de hayranlıkla yaklaşan, insanlık durumunun müthiş bir ustalıkla anlatıldığı bir başyapıttır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Ölüler Evinden Anılar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Ölüler Evinden Anılar.

...vski'nin aynı adlı eserinden perdeye uyarlanan bir Sovyet filmi ... Ölüler Evinden Anılar - Dünya Sözlük ... . Ölüler Evinden Anılar, Dostoyevski'yi anlatmaya yetmese de görülmeyi hak ediyor. İşte bunları bu nedenle yazdım!"(s. 352). Neden Ölüler Evinden Anılar? 1859'da Petersburg'a dönmesine izin verilen Dostoyevski, 1862'de Ölüler Evinden Anılar'ı yazar. Fyodor Mihayloviç Dostoyevski. Fyodor Mihayloviç Dostoyevski (1821-1881): İlk romanı İnsancıklar 1846'da yayımlandı. Ünlü eleştirmen V. Belinski bu eser üzerine Dostoyevski'den ... Dostoyevski Ölüler Evinden Anılar - GittiGidiyor ... . Ünlü eleştirmen V. Belinski bu eser üzerine Dostoyevski'den geleceğin büyük... Akıllı Sıralama Yeni Gelenler İlk Bitecek Ürünler Fiyata Göre (Önce En Yüksek) Fiyata Göre (Önce En Düşük). | Filtrele. dostoyevski ölüler evinden anılar. için 37 ürün bulundu. Gerçek anlatılan bir hikâyeden daha etkilidir.". Sibirya'da geçen dört yıllık bir sürgün hayatı Dostoyevski'nin gerçeğiydi. Bu gerçek onun ve onunla aynı kaderi paylaşan binlerce mahkûmun iç... Ölüler Evinden Anılar'a Giriş Fyodor Mihayloviç Dostoyevski 11 Kasım 1821'de Petersburg'da (sonraki Leningrad) bir ordu cerrahının oğlu olarak dünya geldi. Annesi bir tüccar kızıydı. Şu sayfadan göstermeyi başlat: Download "Fyodor Mihailoviç Dostoyevski ÖLÜLER EVİNDEN ANILAR". Gene de bir iki kere, gecenin geç vaktinde evinin önünden arabayla. Kitap Açıklaması. 1861-1862 yıllarında bu dergide yayımlanan Ölüler Evinden Anılar Dostoyevski´nin Sibirya´da geçirdiği sürgün yıllarının izlenimlerini bütün canlılığıyla yansıtır. ... KONUSU: Fyodor Mihayloviç Dostoyevski, 1849'da Nikola'nın baskıcı rejimine muhalif Petraşevski grubunun üyesi olduğu gerekçesiyle tutuklandı. Leyla Şener'in Rusça orijinalinden eksiksiz çevirisiyle… "Dostoyevski hiçbir zaman Ölüler Evinden Anılar'ın sadece kendi hikâyesi...