Ebu SufyanTebliğ Dininden Fetih Dinine Dönüşümde Bir Stratejist

Ahmet Fahri Kaya

Ebu SufyanTebliğ Dininden Fetih Dinine Dönüşümde Bir Stratejist
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-09-25
YAZAR Ahmet Fahri Kaya
ISBN 9756178751
DOSYA FORMATI 8,73 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Geçmişten ders çıkarmak, geleceği planlayabilmek ve büyük imparatorluklar kurmak ancak büyük hayalleri olan kişilerin işidir. Üstelik bunu çok zor şartlar altında ve imkânsızı düşünüp yapabilenler, tarih sayfalarında yerlerini almıştır. İslamiyetin yükselme aşamasındaki en önemli kişi Ebu Sufyan olmasına rağmen, resmi İslam tarihinde üzerinde en az durulan tarihsel bir şahsiyet olması dikkat çekicidir. Onun strateji ve taktikleri, günümüze kadar ve günümüzdeki bütün liderlere örnek olacak mükemmelliktedir. İmparatorluk kurarken en önemli şeyin, geçmişin meşrulaştırılması ve geleceğin ebedileştirilmesi gerektiğini çok iyi bilmektedir. Bu yüzden İslam felsefesinde temelden bir değişikliği hayata geçirir. İslam artık bir “Tebliğ Dini” olmaktan çıkarak “Fetihler Dini” haline gelir. Hz. Muhammed’in vefatı sırasında merkezdeki gerçek kişi kimdir?Halifelik nedir? Halifelik şeklindeki bir sistemi kim ortayakoymuştur? Bunun siyasi ve itikadi temeli nedir? Hz. Ebubekir ve Hz. Ömer nasıl ve hangi güçlere dayanarak iktidarın başına geçmişlerdir? Ebu Sufyan olmasaydı, “İslam İmparatorluğu” olabilir miydi? Bu kitabın yazılış amacı, Ebu Sufyan’ı nesnel olarak yeniden düşünmek ve İslam üzerindeki etkilerini sergilemektir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Ebu SufyanTebliğ Dininden Fetih Dinine Dönüşümde Bir Stratejist i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Ebu SufyanTebliğ Dininden Fetih Dinine Dönüşümde Bir Stratejist.

...Dininden Fetih Dinine Dönüşümde Bir Stratejist ... Ebu Sufyan Tebliğ Dininden Fetih Dinine Dönüşümde Bir Stratejist ... . 15,79 TL +4,90 TL kargoSatıcıya GitStoktaSatıcı: Amazon Türkiye. Ürüne puan ver. Islamiyetin yükselme asamasindaki en önemli kisi Ebu Sufyan olmasina ragmen, resmi Islam tarihinde üzerinde en az durulan tarihsel bir sahsiyet olmasi dikkat cekicidir. İslam artık bir Tebliğ Dini olmaktan çıkarak Fetihler Dini haline gelir. Bu kitabın yazılış amacı, Ebu Sufyan'ı nesnel olarak yeniden düşünmek ve İslam üzerindeki etkilerini sergilemektir. 15.74 TL. İslamiyetin yükselme aşamasındaki ... "EBU SUFYAN Tebliğ Dininden Fetih Dinine Dönüşümde" ... . 15.74 TL. İslamiyetin yükselme aşamasındaki en önemli kişi Ebu Sufyan olmasına rağmen, resmi İslam tarihinde üzerinde en az durulan tarihsel bir şahsiyet olması dikkat çekicidir....