Mutlu Prens

Oscar Wilde

Mutlu Prens
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-10-31
YAZAR Oscar Wilde
ISBN 6058022812
DOSYA FORMATI 7,58 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Bir akşam minik bir kırlangıç yalnız başına uçuyordu. Bütün arkadaşları altı hafta önce Mısır’a göç etmişti. Ama o, dünyanın en güzel sazıyla biraz daha zaman geçirmek için geride kalmıştı. Derken uzun sütunun üstündeki heykeli gördü.” Usta yazar Oscar Wilde’ın; minik bir kırlangıçla Mutlu Prens’in iyilik, sevgi, paylaşmak, acı, merhamet, arkadaşlık temalarıyla örülmüş ve klasikleşmiş hikâyesi, minik okurlar için Günberk Gülderen tarafından dilimize uyarlandı ve resimlendi!

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Mutlu Prens i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Mutlu Prens.

... Prens Özeti Yazar: Oscar Wilde. Şehrin hâkim bir yerinde uzun bir sütun üstünde Mutlu Prens'in heykeli vardı ... Mutlu Prens.. | CeReZFoRuM ... . Herkes bana 'Mutlu Prens' derdi. Böyle yaşadım ve öldüm. Artık bir ölünün heykeliyim. Çocuk edebiyatının şaheserlerinden Mutlu Prens, Oscar Wilde'ın sihirli kaleminden dökülen beş masaldan oluşuyor. Bir prens düşünün, yaşarken mutsuzluk nedir bilmeyen... MUTLU PRENS. KONUSU: Toplumsal çarpıklıklar ve adaletsizlikler çok güzel bir şekilde anlatılmıştır. Şehrin yukarıla ... PDF Mutlu Prens ... . KONUSU: Toplumsal çarpıklıklar ve adaletsizlikler çok güzel bir şekilde anlatılmıştır. Şehrin yukarılarında, uzun bir sütunun üzerinde, Mutlu Prens'in heykeli vardı. Kitap Adı: Mutlu Prens. Yazarı: Oscar Wilde. Bir zamanlar mutlu bir prens varmış… Oscar Wilde'ın klasikleşmiş Mutlu Prens kitabını, aslına sadık olması amacıyla ikiye böldük. "Neden Mutlu Prens gibi olamıyorsun?" diye sordu hiç olmayacak şeyler isteyen bir çocuğun aklı başında annesi. "Mutlu Prens herhangi bir şey için ağlamayı aklına bile getirmez." Kentin yukarılarında, bir sütunun üzerinde, Mutlu Prens'in heykeli vardı. Etrafımdaki her şey öyle güzeldi ki hepsi bana 'Mutlu Prens' derlerdi. Böylece yaşadım ve öldüm. Bir zamanlar mutlu bir prens varmış... Mutlu Prens ve kırlangıç, genç öğrenci ve âşık bülbül, bencil dev ve kıymetli bahçesi, susıçanı ve keten kuşu, bir düğüne konuk olan olağanüstü roketin hikâyesi... Yazdır YollaKitap Neden ağlıyorsun Mutlu Prens?'Mutlu Prens', yazar ve şair Oscar Wilde'ın 1888'de yazdığı ilk çocuk kitabı. İki erkek çocuğu olan Wilde, bu öyküleri çocukları için kaleme almış. Şehrin yukarılarında, uzun bir sütunun üzerinde, Mutlu Prens'in heykeli vardı. Gelip geçen herkes onunla ilgili mutlaka bir yorum yapardı. Bir gün, kırlangıcın biri onun altında gecelemek istedi. Mutlu Prens her ne kadar çıraklık döneminin ürünü olsa da, Wilde'ın masal ve alegori alanındaki ustalığını ortaya koyar. Kentіn уukarılarında, bir sütunun üzerinde, Mutlu Prens'in heykelі vardı. Mutlu Prens modelleri, Mutlu Prens özellikleri ve markaları en uygun fiyatları ile GittiGidiyor'da. mutlu prens. aramanızda 201 adet ürün bulundu. Akıllı Sıralama. duyarlı bir anne bağıra çağıra ağlayan küçük çocuğuna, "neden sen de mutlu prens gibi olamıyorsun ki?" diye sordu. "mutlu prens bir şey için ağlamayı rüyasında bile görmez." Çünkü böyle mutlu olduğumuzu gördük. Kim ne derse desin, bizim yakaladığımız mutluluk, küçük olayların masal gibi dillendirilmesiyle büyüyordu. Aynı Mutlu Prens'in öyküsünde olduğu gibi.. Dikkatlice baktığında, yağan damlaların, yağmur değil Mutlu Prens'in gözyaşları olduğunu görünce ona niçin ağladığını sordu. Saraydakilerin hepsi bana 'Mutlu Prens' derlerdi. Dört ayrı masal dört ayrı hayat dersi. Oscar Wilde Mutlu Prens ile hem çocuklar ahem de bizlere birşeyler anlatmak istiyor. Arka kapak; Bir zamanlar mutlu bir prens varmış…...