Küçük Kara Balık

Samed Behrengi

Küçük Kara Balık
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-10-21
YAZAR Samed Behrengi
ISBN 6056968068
DOSYA FORMATI 8,4 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Annesiyle birlikte bir derede yaşayan Küçük Kara Balık’ın hikâyesini duydunuz mu?Bakın anlatalım: Bu sevimli Küçük Kara Balık’ın en sevdiği şey, ay ışığının evlerinin üstüne vurmasıymış. Küçük Kara Balık, her gün, sabahtan akşama kadar, annesiyle birlikte derenin içinde yüzermiş. “Anneciğim, burada daha fazla kalamam ben, gitmeliyim!” demiş bir gün Küçük Kara Balık. “Gitmek istediğine emin misin?” diye sormuş annesi.“Evet,” demiş Küçük Kara Balık. “Bu derenin ucunun nereye çıktığını gidip görmek istiyorum.” “Başka yerlerde neler olup bittiğini gerçekten bilmek istiyorum... Böyle amaçsızca yüzmektenbıktım usandım.” Böylece çıkıp gitmiş. Küçük Kara Balık, bütün çocuklar için unutulmaz bir öykü, bir başucu kitabı.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Küçük Kara Balık i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Küçük Kara Balık.

...i bozmayın. Benim adım "Küçük Kara Balık" ... Samed Behrengi - Küçük Kara Balık | E-Kitap İndir, Epub, PDF, Mobi... ... . Küçük Kara Balık en uygun fiyat ve hızlı kargo seçenekleriyle idefix'te. Hemen Küçük Kara Balık satın alın, indirimli ve avantajlı seçenekleri kaçırmayın! Küçük Kara Balık. 4,5/5 - 96 Kişi Yorum Yap. Küçük Kara Balık etrafı gördükçe merakı düşünceleri dahada artar, gördüklerini sorgulamaya fikirler üretmeye başlar.Biraz daha ilerledikten sonra bir balık sür ... Küçük Kara Balık, Samed Behrengi » Satın Al & Fiyatı - Kidega ... .Biraz daha ilerledikten sonra bir balık sürüsü görür. Küçük Kara Balık, Samed Behrengi'nin kaleme aldığı bir çocuk kitabı. Küçük Kara Balık; bir büyükanne balığın oniki bin çocuk ve torununa öykü anlatmasıyla başlıyor. Küçük Kara Balık, kendi küçük su birikintisinden çıkıp yaşamın sınırlarını tanımak istedi. Küçük Kara Balık : "Olsun! Gidebildiğim yere kadar gitmek istiyorum." (s. 36). Ey insanlar! Samed Behrengi. Kış ortasında bir akşam vaktiydi. Denzin en derin yerinde, yaşlı mı yaşlı bir balık nine sayıları on iki bini bulan çocuklarıyla torunlarını çevresine toplamış onlara bir masal anlatıyordu. Küçük Kara Balık yaşadığı dereden çıkıp derenin ucunun nereye vardığını, dışarıda nasıl bir dünya olduğunu, başka hangi canlıların yaşadığını merak edermiş. Ve bir sabah erkenden annesini uyandırıp Boğularak öldürüldüğü söylense de çoğu kişi buna inanamaz; Şahlık İdaresi ve İran Gizli Servisi Savak tarafından öldürüldüğü dillerde dolaşır. Küçük Kara Balık kitabının özeti şu şekildedir Kitabın kahramanlarından Balık Nine, on bin minik balı...