Karşılaşma Siyaseti

Andy Merrifield

Karşılaşma Siyaseti
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-10-01
YAZAR Andy Merrifield
ISBN 9944611244
DOSYA FORMATI 5,99 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

1968’i unutun: Eylül 2011’den bu yana yaşadığımız, radikal biçimde yeni ve farklı, daha taze, daha geleceğe dönük ve basitçe akustikten ziyade karmaşık biçimde elektrikli bir şeydir. Karşılaşma Siyaseti, şehri hem kuramsal bir incelemenin hem de küresel toplumsal bir mücadelenin alanı olarak ele alıyor. Mekân siyaseti üzerine son yılların en üretken düşünürlerinden olan Merrifield, Henri Lefebvre’in kırk yıl önce ortaya attığı “kent hakkı” kavramını, Tahrir’den Wall Street’e uzanan kentsel isyanlar ışığında yeniden okumaya soyunuyor. Kentleri, artık, bir içerisi ve bir dışarısı olan, sınırları belirli birimler olarak ele almanın mümkün olmadığını ileri süren Merrifield, bakış açımızı artık “kent hakkı” değil, “karşılaşma siyaseti” üzerine kurmamızı öneriyor. Kitlesel protestoların parçası olan kalabalıkların nasıl bir araya geldiğini, enerjilerini ve motivasyonlarını nereden devşirdiğini ve ne türden yeni mekânlar ürettiğini ele alan Karşılaşma Siyaseti, bugün kent siyaseti üzerine düşünen herkes için yaratıcı bir tartışma vaat ediyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Karşılaşma Siyaseti i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Karşılaşma Siyaseti.

...7.56 €. Mekân Meselesi, mekân siyaseti üzerine yürüyen tartışmalara kuramsal ve pratik bir katkı koymak adına bu mesele üzerine kafa yoran başlıca düşünürlerin tartışmalarını bir araya getiriyor ... Karşılaşma Siyaseti | Max Kitap | Kapıda Ödeme Kitap Al | Satın Al ... . "Karşılaşma Siyaseti". için 6 sonuç bulundu: Sıralama Şekli Karşılaşma Siyaseti / Gezegensel Kentleşme Altında Kent Kuramı ve Protesto. Andy Merrifield. 12.46 TL. Karşılaşma Siyaseti, şehri hem kuramsal bir incelemenin hem de küresel toplumsal bir mücadelenin alanı olarak ele alıyor. Mekân siyaseti üzerine son yılların en üretken düşünürlerinden... 14.40 TL. Karşılaşma Siyaseti - Yaşadığı mekân üzerinde hak iddia etmek ve gerektiği durumlarda bu mekânda direnişe geçmek, mu ... Karşılaşma Siyaseti Kitabı ... . Mekân siyaseti üzerine son yılların en üretken düşünürlerinden... 14.40 TL. Karşılaşma Siyaseti - Yaşadığı mekân üzerinde hak iddia etmek ve gerektiği durumlarda bu mekânda direnişe geçmek, muhtemelen insanlık tarihi kadar eski. 12 TL. "Mekân Meselesi", mekan siyaseti üzerine yürüyen tartışmalara kuramsal ve pratik bir katkı koymak adına bu mesele üzerine kafa yoran başlıca düşünürlerin tartışmalarını bir araya getiriyor. Read or download Karşılaşma Siyaseti. "Mekân Meselesi", mekan siyaseti üzerine yürüyen tartışmalara kuramsal ve pratik bir katkı koymak adına bu mesele üzerine kafa yoran başlıca... ...enerjilerini ve motivasyonlarını nereden devşirdiğini ve ne türden yeni mekânlar ürettiğini ele alan Karşılaşma Siyaseti, bugün kent siyaseti üzerine düşünen herkes için yaratıcı bir tartışma vaat ediyor. 16.67 TL. "Mekân Meselesi", mekan siyaseti üzerine yürüyen tartışmalara kuramsal ve pratik bir katkı koymak adına bu mesele üzerine kafa yoran başlıca düşünürlerin tartışmalarını bir araya getiriyor. Karşılaşma Siyaseti. Marka : Tekin Yayınevi. Haziran İsyanı, mekân eksenli siyaset üzerine oldukça verimli bir tartışma ve kavramsallaştırma zemini kurması bakımından hayırlı oldu. Andy Merrifield. 1968'i unutun: Eylül 2011'den bu yana yaşadığımız, radikal biçimde yeni ve farklı, daha taze, daha geleceğe dönük ve basitçe akustikten ziyade karmaşık biçimde elektrikli bir şeydir. Karşılaşma Siyaseti. Yeni. Ücretsiz Kargo. Haziran İsyanı, mekan eksenli siyaset üzerine oldukça verimli bir tartış...