İki Şehrin Hikayesi

Charles Dickens

İki Şehrin Hikayesi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-10-07
YAZAR Charles Dickens
ISBN 6057944894
DOSYA FORMATI 3,72 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Bu dünyadan yorgun ve üzgün ayrılanların huzura erdiği o yerde yeniden buluşacağız.” İngiliz yazar Charles Dickens’ın yıllardır beğenilerek okunan romanı İki Şehrin Hikâyesi edebiyat dünyasının en büyük tarihi romanlarından biri olarak kabul edilmiştir. Fransız İhtilali’nden öncesinin ve sonrasının işlendiği eser, zevk ve sefa içinde yaşayan aristokratların, asilzadelerin yanı sıra sömürülmüş, ezilmiş, sefalet içinde yaşayan halkın başkaldırmasıyla başlayan yeni dönemi konu edinmiştir.Charles Dickens toplumun sorunlarını ele alarak küçük insanların gözünden büyük olayları anlatır. Paris ve Londra şehirleri arasında gelişen olaylar Fransız Devrimi’nin tarih kitaplarında geçmeyen ayrıntılarına ışık tutmaktadır. Charles Dickens’in “Yazdığım en iyi hikâye” diye adlandırdığı bu eser okuyucuya adeta tarihi bir yolculuk yaşatıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İki Şehrin Hikayesi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İki Şehrin Hikayesi.

...rin Hikayesi' adlı kitap ilk sayfalarında ikili zıtlıklarla (diyalektik) başlıyor ... Charles Dickens / İki Şehrin Hikayesi Kitap Yorumu ve Alıntılar - Edaloji ... . Âdeta kulak aşinası olsun diye iki şehri de bu düşüncenin tabanına alarak konuya giriş yapıyor. İki şehrin hikâyesi: "Özgürlük, eşitlik, kardeşlik veya ölüm". 'İki Şehrin Hikayesi'ni 1859 yılında Dickens; "All The Year Round" isimli edebiyat dergisinde yayınlamak üzere yazmıştır. İki Şehrin Hikayesi, Charles Dickens'ın 1859 yılında gazetelerde tefrika edilmek üzere yazdığı, konusu Fransız Devrimi esnasında ve öncesinde Paris ve Londra'da geçen romandır. İki Şehrin Hikayesi, İngiliz yazar Charles Dickens'in 1859 yılında yazdığı ik ... İki Şehrin Hikayesi | Charles Dickens | Biraz Oku Sonra Al ... . İki Şehrin Hikayesi, İngiliz yazar Charles Dickens'in 1859 yılında yazdığı ikinci tarihsel romanıdır. okur Charles Dickens?ın ?İki Şehrin Hikâyesi?ndeki devrimci şiddet sahnelerini de unutamaz. Kitabın Adı : İKİ ŞEHRİN HİKAYESİ Yazarı : Charles DİCKENS Sayfa Adedi : 380 Basıldığı Yer/Yıl : ALTIN YAYINEVİ/198...