Elizabeth TaylorHollywood'un Menekşe Gözlü Divası

C. David Heymann

Elizabeth TaylorHollywood'un Menekşe Gözlü Divası
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-08-14
YAZAR C. David Heymann
ISBN 6054505401
DOSYA FORMATI 5,41 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Hollywood’un altın çağının son divası, “menekşe gözlü” lakabının sahibi tek dişi… Sinema tarihinin ilk en yüksek ücretini alan güzeller güzeli aktrisi… Sinema hayatıyla olduğu kadar aşk hayatıyla, yaptığı sekiz evlilikle, elmasları, hizmetlileri, hap ve alkol bağımlılığı, geçirdiği hastalıklarla ünlendi. Elizabeth’in yaşamı filmlerinden daha dramatikti. C. David Heymann Elizabeth Taylor adlı kitabında, Taylor’ın yaşamını binden fazla kişiyle bire bir görüşerek, televizyon ve sinema arşivlerinden yararlanarak yazdı. Kitap, sinemanın “Kleopatra”sının yaşamını ve filmlerini ayrıntılı, eğlenceli ve akıcı bir şekilde anlatıyor; Taylor’ın hayatına girmiş herkesten söz ettiği içinse Hollywood tarihini okurun gözleri önüne seriyor.Bu kitapta kimler yok ki: Robert Burton, Marilyn Monroe, Audrey Hepburn, James Dean, Sophia Loren, Rock Hudson, Frank Sinatra, Truman Capote, Michael Jackson ve daha birçok ünlü isim. Kitabın sonunda, bizlerin de aklında Andy Warhol’un Elizabeth Taylor için söylediği ünlü söz kalıyor: “Her şeyi var: büyü, para, güzellik, zekâ. Neden mutlu olamıyor?”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Elizabeth TaylorHollywood'un Menekşe Gözlü Divası i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Elizabeth TaylorHollywood'un Menekşe Gözlü Divası.

...bundan sonra "Hollywood'un Menekşe Gözlü Divası" olarak anılacaktı ... Elizabeth Taylor Öldü - Sayfa 2 ... . Elizabeth Taylor ile ilgili fikirleri keşfedin. ...sürükleyen o kadın, bundan sonra "Hollywood'un Menekşe Gözlü Divası" olarak anılacaktı. Marilyn Monroe and Elizabeth Taylor. Two of the most iconic women of the 20th century... Elızabeth Taylor kimdir? Sinema dünyasının "Menekşe Gözlü" güzeli olarak adlandırılan ile 1991 yılında evlenen Taylor, nikah yeri olarak Michael Jackson'un Neverland Çiftliği'ni seçti. Hollywood'un altın çağının son divası, menekşe gözlü lakabın ... Elizabeth Taylor (Hollywood'un Menekşe Gözlü Divası) - Kitap... ... . Hollywood'un altın çağının son divası, menekşe gözlü lakabının sahibi tek dişi... C. David Heymann Elizabeth Taylor adlı kitabında, Taylor'ın yaşamını binden fazla kişiyle birebir görüşerek... Hollywood'un altın çağının son divası, "menekşe gözlü" lakabının sahibi tek dişi... Sinema tarihinin ilk en yüksek ücretini alan güzeller güzeli aktrisi... ...ikisinin aşkı o günden bu yana hollywood'un en tutkulu iki kere boşanmışlar ve çalkantılı bir hayatları olmuş. elizabeth taylor şöhreti daha iyi sindiren, daha çok içinde meşhur menekşe gözlü... 1956'da gösterime giren "Giant / Devlerin Aşkı"nda Leslie Benedict performansıyla geniş kitleleri peşinde sürükleyen o kadın, bundan sonra "Hollywood'un Menekşe Gözlü Divası" olarak anılacaktı. 1956'da gösterime giren "Giant / Devlerin Aşkı"nda Leslie Benedict performansıyla geniş kitleleri peşinde sürükleyen o kadın, bundan sonra "Hollywood'un Menekşe Gözlü Divası" olarak anılacaktı. Elizabeth Taylor Öldü konulu fotoğraf galerisi için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz. Hollywood'un 'Menekşe Gözlü' güzeli olarak tanınan Elizabeth Taylor iki kez Oscar kazandı. Hollywood'un altın çağının son divası "menekşe gözlü" lakabının sahibi tek dişi... C. David Heymann Elizabeth Taylor adlı kitabında Taylor'ın yaşamını binden fazla kişiyle bire bir görüşerek......