Aşk Yolu Vuslat Tariki

Muzaffer Ozak

Aşk Yolu Vuslat Tariki
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH
YAZAR Muzaffer Ozak
ISBN
DOSYA FORMATI 5,3 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

"Tasavvufta aşk" üzerine oldukça fazla sayıda eser mevcut. Önemli olan, bunlar içerisinden doğru tercihlerde bulunarak, okuduğumuza pişman olmayacağımız eserleri seçebilmek. Tavsiyeleri dikkate alan bir okuyucu iseniz, kesinlikle gönülleri derinden etkileyen bir eser.Almanya Berlin'deki opera binasında yaptığı zikir meclisi, kendilerinin dışında bütün izleyicilerin de tevhid getirmesine sebep olur. Devran için ayağa kalktığında salondaki gayr-i müslimler de aynı şekilde hareket edip zikre katılırlar.Siz müslüman olduğunuz halde hiçbir fark gözetmeksizin Hristiyanları da meclisinize kabul ediyor, onların da zikretmelerine izin veriyorsunuz. Bunun sebebi ve hikmetini açıklar mısınız? sorusuna şu karşılığı verir:Ben fakir bir müslüman ve bir şeyhim. Allah diyen herkesi meclisime kabul eder; Allah derim ve Allah dedirtirim...Tevhide susamış Avrupalılar'ın boşlukta kalmış gönül dünyalarına şahit olacağınız bu eser, İslâm'ın oradaki insanları nasıl etkilediğini ve onların tevhide ne derece muhtaç olduklarını ifade etmektedir. Yaşanmış bir olayın aktarılarak gerçeklerin gün yüzüne çıkarılması kitabın en etkileyici tarafı.Kitapta konular hikayeler ile süslenerek anlatılmış ve muhabbetin, aşkın, zikrin hakikatine varılan yollar işaret edilmiş. Muzaffer Ozak Hoca'nın şiiriyle başlayan kitap, yine O'nun şiiriyle nihayet bulmaktadır.Allah ve Resûlü'ne âşık bir gönülden zuhredenlerin yer aldığı bu kitap, içeriğindeki samimiyetiyle ön plana çıkmaktadır. Zaten bu da okuyucunun bir kitapta aradığı en önemli özelliklerden biri.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Aşk Yolu Vuslat Tariki i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Aşk Yolu Vuslat Tariki.

...riki EL HAC MUZAFFER ÖZAK Camili Han Hatibi ve İstanbul Eski Fahri vaizlerinden ... Aşk Yolu | DERGÂH | Tarîk-i Vuslata Tez Ulaşılmaz ... . Bunu yapabilen­ ler, tez zamanda vuslata nail olurlar. Bu tavsiye, umu­ mi bir beyandır. "Tasavvufta aşk" üzerine oldukça fazla sayıda eser mevcut. Kitapta konular hikayeler ile süslenerek anlatılmış ve muhabbetin aşkın zikrin hakikatine varılan yollar işaret edilmiş. Ziynetü'L kulûb. Aşk yolu vuslat tarîki. Hazret-i meryem. Sôfiye sohbetleri. Bu kitaba link vermek için alttaki html k ... Aşk Yolu Vuslat Tariki ... . Hazret-i meryem. Sôfiye sohbetleri. Bu kitaba link vermek için alttaki html kodu web sayfanıza koyabilirsiniz;