Varlık ve Zaman

Martin Heidegger

Varlık ve Zaman
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-05-03
YAZAR Martin Heidegger
ISBN 6051718224
DOSYA FORMATI 3,12 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Martin Heidegger’in başyapıtı Varlık ve Zaman 1927 yılında yayımlandı. Bu kitapta Heidegger, insanın dünya içindeki varoluşunu (Dasein’ı) özgün bir yöntem ve terminolojiyle çözümleyip açıkladı. İnsanın varoluşunun zaman ufku içinde açığa çıktığını, bunun da varlığın açımlanması anlamına geldiğini ortaya koydu. Bu sayede Heidegger, özne-nesne ve ruh-beden ayrımının üstesinden gelmeyi hedefleyen bir ontoloji yarattı. Çağdaş felsefenin en önemli yapıtlarından biri olan bu kitapla Heidegger, yalnızca felsefede değil sanat, politika, dil, psikoloji, mimarlık ve teknoloji gibi alanlarda da derin bir etki yarattı. Sartre, Levinas, Binswanger, Boss, Merleau-Ponty, Foucault, Derrida, Arendt, Gadamer, Jonas, Marcuse, Rorty, Agamben, Dreyfus gibi çok sayıda çağdaş düşünür Varlık ve Zaman’dan ilham aldı. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Varlık ve Zaman i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Varlık ve Zaman.

... 1927 yılında yayımlanan Varlık ve Zaman, Heidegger'in magnum opus'udur ... Varlık ve Zaman, Satın Al ... . Varlık ve Zaman (Almanca: Sein und Zeit), Alman filozof Martin Heidegger'in 1927 yılında yayınlanmış eseridir. Her ne kadar kısa sürede yazılmış ve giriş kısmında belirtilen ikinci bölüm tamamlanamamış... Varlık ve Zaman (Almanca: Sein und Zeit), Alman filozof Martin Heidegger'in 1927 yılında yayınlanmış eseridir. Varlık ve Zaman, çağdaş kıta felsefesinden Jacques Derrida, Emmanuel ... Heidegger'in Varlık ve Zaman'ı Layıkıyla Türkçe'de - Nilüfer Zengin... ... . Varlık ve Zaman, çağdaş kıta felsefesinden Jacques Derrida, Emmanuel Levinas, Giorgio... "Varlık 'idesinin' menşei ve imkanlarını araştırabilmek için, formal-mantıksal 'soyutlama' yoluna gitmek, yani teminat altına alınmış bir soru ve cevap ufkunu tayin etmiş olmak asla yeterli olamaz. Martin Heidegger. Martin Heidegger'in başyapıtı Varlık ve Zaman 1927 yılında yayımlandı. Martin Heidegger'in başyapıtı Varlık ve Zaman 1927 yılında yayımlandı. İnsanın varoluşunun zaman ufku içinde açığa çıktığını, bunun da varlığın açımlanması anlamına geldiğini ortaya koydu....