Tarih Boyunca Yahudiler ve Türkler (Cilt 1)

Prof. Dr. Hikmet Tanyu

Tarih Boyunca Yahudiler ve Türkler (Cilt 1)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-10-08
YAZAR Prof. Dr. Hikmet Tanyu
ISBN 6056848834
DOSYA FORMATI 7,6 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İki ciltten oluşan elinizdeki Tarih Boyunca Yahudiler ve Türkler isimlieserde; Yahudiliğin binlerce yıllık tarihi ve süreci, Türkler ile Yahudilerin münasebetleri, İsrail Devletinin nasıl kurulduğu vekuruluş süreci, Türkiye-İsrail ilişkileri, İsrail-Arap devletleri ilişkileri, Siyonizmin hedefleri ve Siyonizmin yan kuruluşları, Masonluğun ne olduğu ve kapsam alanı, Lions ve Rotary kulüpleri, Bilderberg toplantıları ve hedefleri, Yahudi Dönmeleri ve etki alanlarıgibi konular ele alınmıştır.Tarih Boyunca Yahudiler ve Türkler isimli bu eserde; Yahudilik ile İsrail devletinin kuruluş sürecine, gelişmesi ve arkasındaki güçler konusundaki haberlerin zaman ve mekân içerisinde belirişine, olaylara ve izlenen yola, siyasî taktiğe ve ulaşılmak istenen hedeflere dair açıklık, aydınlık getirecek basamaklara ve değerlendirmelere yer verilmiştir. Böyle bir incelemede yüzlerce çok yönlü kaynağa dayanılmasına rağmen konu binlerce yıl geçmişe dayanan Yahudiler ve Türkler söz konusu olunca elbette daha fazla kaynağa ihtiyaç vardır. Ancak,o zaman da, çok daha hacimli bir kitabın ortaya çıkacağını, bunun yayınlanmasının ve okunmasının zahmetini de hesaba katmak gerekecektir. Buna rağmen “efradını cami ağyarını mani” bir yol güdülmüş, lehte ve aleyhte yazılmış önemli bazı eserlere, ansiklopedilere, tarihin ilk malzemeleri olup bir müddet sonra olayın seyri ve gelişmesinin dikkatlerden kaçıp kaybolmaması için önemli kaynak olan günlük gazetelere ve işlenen konuyla doğrudan ilgili çalışmalara başvurmaktan kaçınılmayarak kronolojik bir eser ortaya konulmuştur. Kronoloji hazırlamanın zorluğu ve bu ba­kımdan Türkiye'de pek az kronoloji çalışmalarına cesaret edildiği hatırlanacak olursa bu eserin kıymeti takdir edilebilecektir. Bu kronolojide de tarih bakımından çeşitli ve farklı za­manlardan birisini seçmek kolay olmamıştır. Tarihlerde ayrı anlatışların her birini araştırmak ve doğrusunu bulabilmek çetin, zahmetli ve bazen de imkânsız görünmektedir. Elinizdeki bu eserde, zor olan bu yöntem benimsenerek, önemli ve hassas bir konu Türk ve dünya kamuoyunun hizmetine sunulmuştur.Eser incelendiğinde; günümüzde Türkiye'nin ve Türk Milletinin hatta dünyanın gündemini meşgul eden konuların/olayların 40-50 yıl önceden Prof.Dr. Hikmet Tanyu tarafından görüldüğü, arka plânına işaret edildiği, çözümü için isabetli öneriler sunulduğu ve yorumlar yapıldığı görülecektir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Tarih Boyunca Yahudiler ve Türkler (Cilt 1) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Tarih Boyunca Yahudiler ve Türkler (Cilt 1).

...in binlerce yıllık tarihi ve süreci, Türkler ile Yahudilerin münasebetleri, İsrail Devletinin nasıl ... Tarih Boyunca Yahudiler ve Türkler (2 Cilt) %17 İndirimli Hikmet... ... ... 40 TL. İki ciltten oluşan elinizdeki Tarih Boyunca Yahudiler ve Türkler isimli eserde; Yahudiliğin binlerce yıllık tarihi ve süreci, Türkler ile Yahudilerin münasebetleri, İsrail Devletinin nasıl kurulduğu... : Hikmet Tanyu. Tarih Boyunca Yahudiler ve Türkler (Cilt 1) Hikmet Tanyu Berikan Yayınları | 3990000018590. 44 TL. İki ciltten oluşan elinizdeki Tarih Boyunca Yahudiler ve Türkler isimli eserde; Yahudiliğin bi ... Tarih Boyunca Yahudiler ve Türkler (Cilt 1) Hikmet Tanyu Berikan... ... . 44 TL. İki ciltten oluşan elinizdeki Tarih Boyunca Yahudiler ve Türkler isimli eserde; Yahudiliğin binlerce yıllık tarihi ve süreci, Türkler ile Yahudilerin münasebetleri, İsrail Devletinin nasıl kurulduğu... İki ciltten oluşan elinizdeki Tarih Boyunca Yahudiler ve Türkler isimli eserde; Yahudiliğin binlerce yıllık tarihi ve süreci, Türkler ile Yahudilerin münasebetleri, İsrail Devletinin nasıl kurulduğu ve... Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Tarih Boyunca Yahudiler ve Türkler Cilt 1 Yazar:Hikmet Tanyu Yayınevi:Bilge Yayınevi Sayfa Sayısı:596 Kondisyon:Çok İyi Dil... İki ciltten oluşan elinizdeki Tarih Boyunca Yahudiler ve Türkler isimli eserde; Yahudiliğin binlerce yıllık tarihi ve süreci, Türkler ile Yahudilerin münasebetleri, İsrail Devletinin nasıl kurulduğu ve... İki ciltten oluşan elinizdeki Tarih Boyunca Yahudiler ve Türkler isimli eserde; Yahudiliğin binlerce yıllık tarihi ve süreci, Türkler ile Yahudilerin münasebetleri, İsrail Devletinin nasıl kurulduğu ve... Hikmet Tanyu. İki ciltten oluşan elinizdeki Tarih Boyunca Yahudiler ve Türkler isimli eserde; Yahudiliğin binlerce yıllık tarihi ve süreci, Türkler ile Yahudilerin münasebetleri... Hikmet Tanyu. Kitap Tanıtımı. İki ciltten oluşan elinizdeki Tarih Boyunca Yahudiler ve Türkler isimli eserde; Yahudiliğin binlerce yıllık tarihi ve süreci, Türkler ile Yahudilerin münasebetleri... Hikmet Tanyu. İki ciltten oluşan elini...