Özbek Efsaneleri

Hüseyin Baydemir

Özbek Efsaneleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-06-22
YAZAR Hüseyin Baydemir
ISBN 6054370191
DOSYA FORMATI 11,84 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Buhara, Fergana, Harezm, Hive, Semerkant, Taşkent… Bu isimler yan yana sıralandığında bilinçaltımızda doğrudan tarih çağrışımı yapar. Orta Asya bozkırlarının binlerce yıllık geçmişi sanki bu isimlerle özdeşleşmiş gibidir. Bu şehirler, Türk kültürünün beşiği sayılan tarihî mekânlardır ve hepsi Özbekistan sınırları içindedir. Mavi kubbeli tarihî eserleriyle ziyaretçilerini karşılar, bağırlarına basar ve insana tarifi imkânsız bir tarih keyfi yaşatırlar. Kupkuru dağlara, taşlara, kayalara hikâyeler üreten insanoğlu, her adımı ayrı bir tarih kokan bu mekânlar için acaba ne efsaneler dizdirmiştir veya bu tarihî mekânlarda binlerce yıldan beri kesintisiz olarak anlatılan hikâyelerde ortak kültürümüzün hangi incileri korunmuştur?

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Özbek Efsaneleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Özbek Efsaneleri.

.... Efsaneler. Buhara, Fergana, Harezm, Hive, Semerkant, Taşkent ... Özbek Efsaneleri - Hüseyin Baydemir... | vamoskitap.com ... . . . Bu isimler yan yana sıralandığında bilinçaltımızda doğrudan tarih çağrışımı yapar. Birinci bölümde, Özbek araştırmacılara göre efsane kavramı, efsanelerin diğer türlerle ilişkisi ve Özbek efsaneleriyle ilgili çalışmalara yer verilmiştir. Birinci bölümde, Özbek araştırmacılara göre efsane kavramı, efsanelerin diğer türlerle ilişkisi ve Özbek efsaneleriyle ilgili çalışmalara yer verilmiştir. Araştırma - İnceleme. Özbek Efsaneleri. Özbek Efsaneleri ... Özbek Efsaneleri Hüseyin Baydemir ... . Araştırma - İnceleme. Özbek Efsaneleri. Özbek Efsaneleri. Yeni. Ücretsiz Kargo. Birinci bölümde, Özbek araştırmacılara göre efsane kavramı, efsanelerin diğer türlerle ilişkisi ve Özbek efsaneleriyle ilgili çalışmalara yer verilmiştir. Özbek Efsaneleri. Hüseyin Baydemir. Yayınevi: Fenomen Yayıncılık. Türk Masal ve Efsanelerinde Olağanüstü Güçler ve Varlıklar : Türkiye Sahasının Demonoloji ve Diabolo. Birinci bölümde, Özbek araştırmacılara göre efsane kavramı, efsanelerin diğer türlerle ilişkisi ve Özbek efsaneleriyle ilgili çalışmalara yer verilmiştir. Kupkuru dağlara taşlara kayalara hikâyeler üreten insanoğlu her adımı ayrı bir tarih kokan bu mekânlar için acaba ne efsaneler dizdirmiştir veya bu tarihî mekânlarda binlerce yıldan beri kesintisiz olarak... Alış-Veriş Listeme Ekle. Özbek Efsaneleri. Kupkuru dağlara taşlara kayalara hikâyeler üreten insanoğlu her adımı ayrı bir tarih kokan bu mekânlar için acaba ne efsaneler dizdirmiştir veya bu... ...uluslararası ve ulusal efsane tasniflerinden hareketle; Özbek Türkçesinde yayınlanmış olan, Mämätqul Corayev'in, "İpäk Yoli Äfsånäläri" adlı derlemesinde geçen efsanelerin ... Ürün Adı: Özbek Efsaneleri Ürün Kodu: 9786054370191 Basım Yılı: 2012.00000000 Kapak Türü: Karton Kapak Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı Çevirmen: Hüseyin Baydemir. Anahtar Kelimeler: Afganistan, Belh, Özbek, Efsane, İnanış, Epizot iii. içerisinde yaşayan Özbeklerin efsaneleri konusunda Belh Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Özbek-Türk Bölümü hocası Prof. Birinci bölümde, Özbek araştırmacılara göre efsane kavramı, efsanelerin diğer türlerle ilişkisi ve Özbek efsaneleriyle ilgili çalışmalara yer verilmiştir. Birinci bölümde, Özbek araştırmacılara göre efsane kavramı, efsanelerin diğer türlerle ilişkisi ve Özbek efsaneleriyle ilgili çalışmalara yer verilmiştir....