İbrahim'in Duası - İsa'nın Müjdesi

Abdülhamid Sahhar

İbrahim'in Duası - İsa'nın Müjdesi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-06-22
YAZAR Abdülhamid Sahhar
ISBN 6054194384
DOSYA FORMATI 8,41 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Ashabının bir sorusu üzerine Hz. Muhammed (s.a.v), kendini şöyle anlatır: “Ben, atam İbrahim'in duası, kardeşim İsa'nın müjdesi ve annem Âmine'nin rüyasıyım. Annem rüyasında içinden çıkan bir nurun Şam diyarı saraylarını aydınlattığını söylemişti. Peygamber anneleri hep böyle rüyalar görürler.” (Ahmed bin Hanbel, Müsned, 4/127-128)İbrahim Peygamber oğluyla birlikte Kâbe'yi inşa ederken, duasının bir kısmında şöyle diyordu: “Ey Rabbimiz! Onlara içlerinden senin âyetlerini kendilerine okuyacak, onlara kitap ve hikmeti öğretecek onları temizleyecek bir peygamber gönder. Çünkü üstün gelen her şeyi yerli yerince kabul eden yalnız sensin.” (Bakara 2/129).İsa Peygamber’in müjdesi de şöyleydi: “Hatırla ki Meryem oğlu İsa: Ey İsrailoğulları! Ben size Allah'ın bir elçisiyim. Benden önce gelen Tevrat'ın doğrulayıcı ve benden sonra gelecek Ahmed adında bir peygamberi de müjdeleyici olarak geldim demişti.” (Saff, 61/6).Yazar Sahhar, bu romanında Hz. Muhammed (s.a.v)’in vahiy sürecini konu edinmektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İbrahim'in Duası - İsa'nın Müjdesi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İbrahim'in Duası - İsa'nın Müjdesi.

...'in duası, kardeşim İsa'nın müjdesi ve annem Âmine'nin rüyasıyım ... İbrahim'in Duası - İsa'nın Müjdesi - Abdülhamid Cude Es-Sahhar... ... . Bu dua Hz. İbrahim'in sonradan gelecek nesilleri için yaptığı bir dua olması yanında Son Nebi'nin, onların soyundan gönderilmesini talep eden bir niyazdır aynı zamanda... İbrahim'in Duası Ta asırlar öncesine gidiyor ve dinlerin ortak peygamberi olarak bilinen Hz. İsa'nın Müjdesi O, bu ilahi vazifeyi yerine getirirken, kendisinden önce gönderilen Hz. Ashabının bir sorusu üzerine Hz. Muhammed (s.a.v), kendini şöyle a ... İbrahim'in (as) Duası, İsâ'nın (as) Müjdesi - Dingorevlileri - Blogcu.com ... . Ashabının bir sorusu üzerine Hz. Muhammed (s.a.v), kendini şöyle anlatır: `Ben, atam İbrahim`in duası, kardeşim İsa`nın müjdesi ve annem Âmine`nin rüyasıyım. ...kendini şöyle anlatır: "Ben, atam İbrahim'in duası, kardeşim İsa'nın müjdesi ve annem Âmine'nin rüyasıyım. İsa Peygamber'in müjdesi de şöyleydi: "Hatırla ki Meryem oğlu İsa: Ey İsrailoğulları! Muhammed ...