Sen Bana Bakma, Ben Senin Baktığın Yönde Olurum (Cd Ek'li)Kendi Sesinden Şiirler

Sen Bana Bakma, Ben Senin Baktığın Yönde Olurum (Cd Ek'li)Kendi Sesinden Şiirler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-05-07
YAZAR
ISBN 9750823053
DOSYA FORMATI 4,48 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Şair Özdemir Asaf’ın kızı Seda Arun, Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan Sen Bana Bakma, Ben Senin Baktığın Yönde Olurum kitabının önsözünde evlenme teklifi aldığının ertesi konuyu babasına nasıl açtığını, onun verdiği tepkiyi ve şiirlerin kaydedilme hikayesini şu sözlerle anlatıyor: “Beş sene olmuştu annemle babam ayrılalı. O mayıs akşamı babam, annemin Caddebos¬tan’daki evine geldi. Sofrada babamla karşılıklı oturduk… Sonra annem konuyu açtı. Sordu. Benim yanaklarım yine kızarmıştı. Cevabını bekliyordum ama vermedi. ‘Benim şiir kitaplarım nerede?’ diye sordu. Annem kitapları sofraya getirdi. Babam tabağını kenara itti. Rakı bardağını kitaplardan uzaklaştırdı. Sayfaları karıştırmaya başladı. Şiirlerle cevap vereceğini anlamıştım. Makaralı teybi sehpanın üzerine koyup, düğmesine bastım.”Kitabın önsözlerinden birini yazan Gazeteci Doğan Hızlan ise kitap ve şairin ses kayıtlarının bulunduğu CD için “Şimdiye kadar birçok şiiri, şairin kendi sesinden dinlediyseniz, Özdemir Asaf’ın ne kadar iyi bir şiir seslendiricisi, okuyucusu olduğunu anlayacak ve onun şiirlerine, sesine bir kere daha hayran kalıp, ayrı bir gözle değerlendireceksiniz” yorumunu yapıyor.Özdemir Asaf’ın teatral bir şekilde sesi ile oynayarak okuduğu şiirlerinin metinleri yayımlanırken, Özdemir Asaf’ın toplu şiirlerinin son yayımı olan Çiçek Senfonisi (YKY, Kasım 2008) kullanıldı. Okurken farklı bir sıralamada okunsa da, şiirler yayıma hazırlanırken şairin kitaplarındaki sıralamalara uyuldu. CD’de şairin okurken farklılık gösteren sözcük ya da dizeleri ise ayrıca dipnot olarak gösterildi. Kitap ve CD’de ayrıca şairin Sen, Sen, Sen, Dünya Kaçtı Gözüme,Yumuşaklıklar Değil ve Bir Kapı Önünde’de yer alan şiirleri de bulunuyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Sen Bana Bakma, Ben Senin Baktığın Yönde Olurum (Cd Ek'li)Kendi Sesinden Şiirler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Sen Bana Bakma, Ben Senin Baktığın Yönde Olurum (Cd Ek'li)Kendi Sesinden Şiirler.

...: 29.5.2000 15:26:00. ...Olurum - Kendi Sesinden Şiirler, Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlanan "Sen Bana Bakma verilen CD, Özdemir Asaf'ın kızı Seda Arun'un babasının sesini kaydettiği kayıtlarından oluşuyor ... Sen Bana Bakma Ben Senin Baktığın Yönde Olurum ... . CD'de şairin okurken farklılık gösteren sözcük ya da dizeleri ise ayrıca dipnot olarak gösterildi. "https://preprod.kitapyurdu.com/kitap/sen-bana-bakma-ben-senin-baktigin-yonde-olurum-cd-ekli... ...edindim bu kitabı. meğersem asaf, r'leri söyleyemeyormuş. şiirlerini kendi sesinden dinlerken duydum. içinde ''özdemir asaf'ın kendi sesinden şiirler'' cd'si bulunan yky çıkışlı değerli bir kitap. Özdemir A ... Sen Bana Bakma, Ben Senin Baktığın Yönde Olurum | Nurduran... ... ... ...edindim bu kitabı. meğersem asaf, r'leri söyleyemeyormuş. şiirlerini kendi sesinden dinlerken duydum. içinde ''özdemir asaf'ın kendi sesinden şiirler'' cd'si bulunan yky çıkışlı değerli bir kitap. Özdemir Asaf. "Onu görmemiş, edebiyat matinesi dönemine yetişmemiş ,sesini işitmemiş insanların onun şiirlerini kendi sesinden dinlediklerinde ne düşündüklerini merak ediyorum. Sen Bana Bakma, Ben Senin Baktığın Yönde Olurum (Cd Ek'li) ...