Kars FolkloruYöremizin Dedebaba Sözleri ve Fıkralarından Seçmeler

Haluk Şahin

Kars FolkloruYöremizin Dedebaba Sözleri ve Fıkralarından Seçmeler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-05-01
YAZAR Haluk Şahin
ISBN 6054611126
DOSYA FORMATI 3,77 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Kars folkloru, Türk kültürünün en zengin ürünlerinden biri olan dedebaba sözleri açısından son derece zengindir. Yöre insanı doğayla iç içedir. Birçok edebi üründe olduğu gibi atalardan kalma sözlerde de doğayla ilgili deneyimlere, benzetmelere, betimlemelere yer verilir. Yöre dedebaba sözlerinde, Kars insanın cömertliğini, yiğitliğini, çalışkanlığını, konukseverliğini, doğruluğunu, güzelliğini, memleket sevdasını hemen hemen her şeyini görmek mümkündür. Çağın birçok sorununu çözmede dedebaba sözlerinden de yaralanılabilir. Geçmişin derinliklerinden bir ışık gibi süzülerek gelen ve birbirinden derin anlamlar içeren dedebaba sözleri...Ağanın malı geder, nökerin de canı.Anasına bah gızını al, gırağına bah bezini al.Bezenmirem ağa döğür, bezenirem hanım döğür.Çalma él gapısını barmağ inen çalarlar gapını toğmah inen.Et yiyen kuş dimdiğinden bellidir.Gezeyen gızdan gelin olmaz.Halalzade barıştırar, haramzade garışdırar.Lotuyla gezen lotu olur.Vuran oğul ataya bakmaz.Yetime öğüt veren çoh olar, eppeh veren az olar..

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kars FolkloruYöremizin Dedebaba Sözleri ve Fıkralarından Seçmeler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kars FolkloruYöremizin Dedebaba Sözleri ve Fıkralarından Seçmeler.

...ars FolkloruYöremizin Dedebaba Sözleri ve Fıkralarından Seçmeler ... Rumeli Türküleri - Ceddin Deden Neslin Baban Sözleri ... . Kars Folkloru Yöremizin Dedebaba Sözleri ve Fıkralarından Seçmeler Mola Kitap Kars folkloru, Türk kültürünün en zengin ürünlerinden biri olan dedebaba sözleri açısından son derece zengindir. Yöre insanı doğayla iç içedir. Birçok ede.. Kars folkloru, Türk kültürünün en zengin ürünlerinden biri olan dedebaba sözleri açısından son derece zengindir. Yöre insanı doğayla iç içedir. Birçok ede.. Kars folkloru, T ... Dedekorkut - Dede Korkut Sözleri ... . Yöre insanı doğayla iç içedir. Birçok ede.. Kars folkloru, Türk kültürünün en zengin ürünlerinden biri olan dedebaba sözleri açısından son derece zengindir. Yöre insanı doğayla iç içedir. Birçok ede.. Kars folkloru, Türk kültürünün en zengin ürünlerinden biri olan dedebaba sözleri açısından son derece zengindir. Yöre insanı doğayla iç içedir. Birçok ede.. Kars folkloru, Türk kültürünün en zengin ürünlerinden biri olan dedebaba sözleri açısından son derece zengindir. Yöre insanı doğayla iç içedir. Birçok ede.. Kars folkloru, Türk kültürünün en zengin ürünlerinden biri olan dedebaba sözleri açısından son derece zengindir. Yöre insanı doğayla iç içedir. Birçok ede.. Yzb. Ferhat Çiftçi' nin Kars/Kağızman/Çemre Bölgesinde şehit düşmesi Isparta halkını üzüntüye boğdu. Kars folkloru : yöremizin dede-baba sözleri ve fıkralarından seçmeler / Gökmen Mor, Haluk Şahin. Author. Ceddin deden neslin baban Hep kahraman Türk milleti orduların pek çok zaman Vermiştiler dünyaya şan. Türk milleti Türk milleti Aşk ile sev milliyeti Kahret vatan düşmanını Çeksin o mel'un zilleti. Dede Korkut yani Korkut Ata, Oğuz boyunda yol bilen, yol gösteren, işleri tatlıya bağlayan, bebeklere isimler koyan, dualar eden bir ulu kişidir....