Çocukluk, Oyun ve Oyuncak: Sosyo-Kültürel Bir Analiz

Fulya Sormaz

Çocukluk, Oyun ve Oyuncak: Sosyo-Kültürel Bir Analiz
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-06-30
YAZAR Fulya Sormaz
ISBN 6051281629
DOSYA FORMATI 9,85 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Çocukluk imgesi, çocuğa yüklenen anlamı, çocukluk anlayışını ifade eder. Çocukluk imgesi, çağlar boyunca farklı anlamlara sahip olmuştur. Dolayısıyla çocukluk imgesi, toplumsal bir kurgudur. Oyun kültürü de çocuk kültürünün ayrılmaz bir parçasıdır. Değişik toplumsal süreçlerde değişik çocukluk imgelerinden bahsedilebildiği gibi, değişik çocuk oyunlarından/oyuncaklarından söz edilebilmektedir. Dolayısıyla çocukluk ve çocuk kültürü toplumdan topluma, kültürden kültüre farklılık göstermektedir. Çocuk oyunları ve çocukluk imgesi, toplumsal değişimlerden en çok etkilenen ve toplumsalı da en çok niteleyen alanlardan biridir. Günümüzde çocukluk ve çocuk oyunları kültürü hızla değişmektedir. Yaşadığımız küreselleşme sürecinde postmodern çocukluk imgesinden, sosyal oyunların ve geleneksel oyuncakların ortadan kaybolmasından söz edilmektedir. Dünyada ve Türkiye’de yaşanan toplumsal değişimlerin, çocuk oyun kültürünün ve çocukluk kavramının değişimine etkisi söz konusudur. Bu çalışmada çocukluğun, oyun ve oyuncağın sosyolojik anlamda neleri ifade ettiği; değişen sosyokültürel süreçlerden çocukluğun ve oyun kültürünün nasıl etkilendiği, değiştiği ve değişimin ne yönde olduğu ele alınmıştır. “Geleneksel, modern ve postmodern” kavramsallaştırması kullanılarak çocuk kültürünün toplumsal değişim kaynakları olan sanayileşme, kentleşme, teknolojik ilerlemeler, kapitalizm, tüketim kültürü ve küreselleşme süreçleriyle ne şekilde değiştiği tarihsel karşılaştırmalı yöntemle incelenmiştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Çocukluk, Oyun ve Oyuncak: Sosyo-Kültürel Bir Analiz i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Çocukluk, Oyun ve Oyuncak: Sosyo-Kültürel Bir Analiz.

...anlayışını ifade eder. Çocukluk imgesi, çağlar boyunca farklı anlamlara sahip olmuştur ... Çocukluk, Oyun ve Oyuncak: Sosyo-Kültürel Bir Analiz - Fulya... ... . Çocukluk imgesi, çağlar boyunca farklı anlamlara sahip olmuştur. Dolayısıyla çocukluk imgesi, toplumsal bir kurgudur. Oyun kültürü de çocuk kültürünün ayrılmaz bir parçasıdır. Çocukluk imgesi çocuğa yüklenen anlamı çocukluk anlayışını ifade eder. Dolayısıyla çocukluk imgesi toplumsal bir kurgudur. Oyun kültürü de çocuk kültürünün ayrılmaz bir parçasıdır. ...9786051281629, Sayfa ... İkinci Adam Yayınları Çocukluk, Oyun ve Oyuncak: Sosyo-Kültürel... ... . Oyun kültürü de çocuk kültürünün ayrılmaz bir parçasıdır. ...9786051281629, Sayfa Sayısı: 290, Dil: Türkçe, Yayın Tarihi: 2012, KitabinaBak Envanter Tarihi: 2016-03-03T14:10:35, Orjinal Adı-Ek Bilgi: Çocukluk, Oyun ve Oyuncak: Sosyo-Kültürel Bir Analiz. Çocukluk imgesi, çocuğa yüklenen anlamı, çocukluk anlayışını ifade eder. Dolayısıyla çocukluk imgesi, toplumsal bir kurgudur. Oyun kültürü de çocuk kültürünün ayrılmaz bir parçasıdır. : Kategori Seçiniz Kahve Kolonya Kitap Elektronik Film Müzik Hobi Oyun Kırtasiye ve Kişisel Ürünler İmzalı Kitaplar Çok Çocukluk, Oyun ve Oyuncak: Sosyo-Kültürel Bir Analiz (9786051281629)....