Müslümanlarda İki İnanç ve Temelleri Alevilik-Sünnilik

Enis Emir

Müslümanlarda İki İnanç ve Temelleri Alevilik-Sünnilik
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-06-22
YAZAR Enis Emir
ISBN 6058918245
DOSYA FORMATI 9,45 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Alevilik ve Sünnilik konusu bütün Müslümanları etkileyen ve halen etkisi altında tutan önemli bir husustur. Bu konu, geçmişte ve bu gün suistimal edilmektedir. Tarih boyunca süre gelen bir olumsuz gelişme bütün Müslümanları her açıdan etkilemektedir.Alevilik ve sünnilik konusunda tarih boyunca gelişen haksızlığı giderebilmek, ancak bilgi sahiplerinin adilane girişim ve çabalarıyla gerçekleşebilir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Müslümanlarda İki İnanç ve Temelleri Alevilik-Sünnilik i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Müslümanlarda İki İnanç ve Temelleri Alevilik-Sünnilik.

... imam ve Ehli beyt soyuna imanı ikrar ettin mi? Alevilikte İbadetin Temel Şartları ... Alevilik ve Sunnilik Arasındaki Temel Farklar - Uludağ Sözlük ... . Epub veya pdf formatta Müslümanlarda İki İnanç ve Temelleri Alevilik-Sünnilik kitabına erişmek ister misiniz? Bu içerik üzerinden sizlere Enis Emir tarafından yazılmış güzel bir eser sunuyoruz. Alevilik İslami bir inançtır. Ancak tekrar tekrar ısrarla belirtelim ki İslamiyet salt Sünnilik değildir. Bu devlet hazin bir sonla yıkılmıştır. Çünkü temelinde inanç yerine zora da ... Müslümanlarda İki İnanç ve Temelleri Alevilik-Sünnilik ... . Bu devlet hazin bir sonla yıkılmıştır. Çünkü temelinde inanç yerine zora dayalı bir iktidar vardı. Durum, sonraki yüzyıllarda daha karmaşık hâl aldı. Abbasiler çağında sadece Sünnîlik içinde yüzlerce mezhep oluştu. Bu iki temel altında tartışılan her konu, İslâm dairesi içinde yapılan tartışmalardır. Alevi İslam inanç ve felsefesi Sünni İslam inan ve felsefesinden çok farklıdır. İslam'ın iki temel inanç kolundan biri olan Sünnilik devlet ile 2- Alevilik Ehl-i Beyt yorumudur.Sünnilik, Emevi yorumudur. ...açan büyük bir düşünce akımı ve tasavvuf felsefesiyle hayat bulan bir inanç bütünlüğüne denir. Sünnîlik, Şiilik, ve Alevilik > > Müslümanlar sünni ve sii iki cemaattir, Alevilik yabanci bir terimle... Alevılıkte inanç ve ıbadet esasları nelerdır.. On iki imamı da..." diyordu. "Öyleyse biz de, Aleviyiz" diyordu. Sünnilik Alevilik ayrımı yapmak doğru değil... Türkiyenin çoğunluğu Sünni mezheplere dahil olsa da Alevilik hahkında pek bir şey bilmezler. Alevilikle Sünnilik arasında benzerlikler çok fazladır fakat çok keskin farklılıklarda vardır. Örneklemek gerekirse İslam'ın en temel inanç öğesi olan "Tanrı İtikadı" konusunda bile gerek Sünnilik, gerek Şiilik gerekse Alevilik çok derin farklılıklara sahiptir....