Evliya Çelebi'nin İzinde Kuzey Kıbrıs Seyahatnamesi

İsmail Bozkurt

Evliya Çelebi'nin İzinde Kuzey Kıbrıs Seyahatnamesi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2011-12-01
YAZAR İsmail Bozkurt
ISBN 6055988432
DOSYA FORMATI 11,32 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi, çağının sosyal, iktisadi, antropolojik ve folklorik kaynağı olmasının ötesinde, belki de dünya kültür mirasının envanter bilgilerini kapsaması ve pek çok ülkenin tarihini aydınlatması bakımından da önemlidir. Nu nedenle, bir benzeri olmayan Evliya Çelebi’nin bu muhteşem eseri dünya kültür mirası için temel kaynak olmaya devam edecektir. Ayrıca bugün bile yaptığı yolculuklarını kültürel zenginliklerle bütünlemek ve tarihsel bir derinlik katmak isteyenler, Seyahatname’deki ilgili bölümleri okumaya özen göstermelidirler.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Evliya Çelebi'nin İzinde Kuzey Kıbrıs Seyahatnamesi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Evliya Çelebi'nin İzinde Kuzey Kıbrıs Seyahatnamesi.

...ltür mirasının envanter bilgilerini kapsaması ve pek çok ... Evliya Çelebi'nin İzinde İsmail Bozkurt ... ... Evliya Çelebi gibi gezip yazdığı seyahatnameyi... Bu hafta size bu yüzden bu kitabı tanıtmak istiyorum. Evliya Çelebi'nin İzinde Kuzey Kıbrıs Seyahatnamesi kitabı, Evliya Çelebi'nin 400'üncü... Bu proje ile günümüz yazarlarından İsmail Bozkurt Evliya Çelebi'nin yazdığı coğrafyayı kendi üslubuyla tekrar kaleme almaktadırlar. Elinizde bulunan eser bu kapsamda yapılmış seri çalışm ... Evliya Çelebi'nin İzinde Kuzey Kıbrıs Seyahatnamesi İsmail Bozkurt ... . Elinizde bulunan eser bu kapsamda yapılmış seri çalışmalardan birisidir. İsmail Bozkurt. Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesi, çağının sosyal, iktisadi, antropolojik ve folklorik kaynağı olmasının ötesinde, belki de dünya kültür mirasının envanter bilgilerini kapsaması ve pek çok... Yayınları Kuzey Işığı Yayınlar...