Babalar Ve Oğullar (Fotoğraflı Klasikler)

Ivan Sergeyeviç Turgenyev

Babalar Ve Oğullar (Fotoğraflı Klasikler)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-06-28
YAZAR Ivan Sergeyeviç Turgenyev
ISBN 9750738364
DOSYA FORMATI 4,3 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Babalar ve Oğullar, klasik Rus edebiyatının unutulmaz yazarı İvan Sergeyeviç Turgenyev’in en önemli eseridir. Kitabın basımından sonra, “Avrupalı bir bakışa sahip tek Rus yazar” diye tanımlanan Turgenyev, karşılaştığı büyük tepkiler nedeniyle ülkesini terk ederek önce Baden-Baden’a, ardından Paris’e gider. Turgenyev, eserinde, kuşaklar arasındaki çatışmayı, derinlemesine ve dengeli bir bakışla sergiler. Romanının başkarakteri, doğa bilimlerinden başka hiçbir yasa ya da değer tanımayan, sonunda aşka yenik düşen nihilist Bazarov tipi, yazarın yarattığı karakterlerin en güçlüsüdür. Roman bir bakıma Turgen­yev’in de bir üyesi olduğu kır kökenli soylu aydınların, kent kökenli radikal aydınlara yenik düşüşünün öyküsüdür. Kitabın radikal aydınlar tarafından şiddetle eleştirilmesinin temelinde yatan, gerçekçiliği ve karakterlerinin inandırıcılığıdır. Babalar ve Oğullar, yazarına ün getirmiş; ancak onun, yaşamına kırgın bir şekilde ve sürgünde devam etmesine yol açmıştır.“Tanrım! Babalar ve Oğullar’ın görkemi nedir öyle! Adeta bıçağın kemiğe dayanması gibi bir şey. Bazarov’un hastalığı nasıl da güçlü anlatılmış, kendimi halsiz düşmüş ve sanki ondan hastalık kapmış gibi hissettim. Ya Bazarov’un sonu? Ya ihtiyarcıklar? Kukşina? Nasıl yaptığını şeytan bilir. Tam anlamıyla dâhiyane.”Anton ÇehovTürkiye'den 20 çağdaş fotoğrafçı Can Klasikleri’nin bu özel dizisi için 20 kitabın kapak fotoğrafını özgün yorumlarıyla hazırladı.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Babalar Ve Oğullar (Fotoğraflı Klasikler) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Babalar Ve Oğullar (Fotoğraflı Klasikler).

...ğullar-Fotoğraflı Klasik. Babalar ve Oğullar klasik Rus edebiyatının unutulmaz yazarı İvan Sergeyeviç Turgenyev'in en önemli eseridir ... Babalar ve Oğullar (Fotoğraflı Klasikler) Fiyatı ... . Babalar ve Oğullar, klasik Rus edebiyatının unutulmaz yazarı İvan Sergeyeviç Turgenyev'in en önemli eseridir. Babalar ve Oğullar'ın görkemi nedir öyle! Adeta bıçağın kemiğe dayanması gibi bir şey. 8.63 TL. Babalar ve Oğullar, klasik Rus edebiyatının unutulmaz yazarı İvan Sergeyeviç Turgenyev'in en önemli eseridir. Kitabın basımından sonra, "Avrupalı bir bakışa sahip tek Rus yazar" diye... 8.05 TL. Babalar ve Oğullar, klasik Rus edebiyatının unu ... Babalar ve Oğullar (Fotoğraflı Klasikler) Ivan Sergeyeviç Turgenyev ... . Kitabın basımından sonra, "Avrupalı bir bakışa sahip tek Rus yazar" diye... 8.05 TL. Babalar ve Oğullar, klasik Rus edebiyatının unutulmaz yazarı İvan Sergeyeviç Turgenyev'in en önemli eseridir. Kitabın basımından sonra, "Avrupalı bir bakışa sahip tek Rus yazar" diye... İvan Turgenyev Yazarına Ait Babalar ve Oğullar (Fotoğraflı Klasikler) Adlı Kitabını Kapıda Ödeme ve Ücretsiz Kargo İmkanı ile inkilap.com Adresinden Satın Alabilirsiniz....