Hattın Dört Yanında Cemilpaşazadeler

Cemalettin Canlı

Hattın Dört Yanında Cemilpaşazadeler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-06-07
YAZAR Cemalettin Canlı
ISBN 6054412532
DOSYA FORMATI 6,11 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Hattın Dört Yanında Cemilpaşazadeler, hatlara ve hayatlara dair bir hikayedir. Yaklaşık iki yüz yıla yayılan büyük acıların ve bir o kadar da büyük umutların izini sürme, yıkılan ve yeniden kurulan dünyaların tanıklığını yapma çabasıdır.Bu çalışma, Cemil Paşa'dan başlayarak ailenin yüzyıllara dayanan ve birkaç ülkeye dağılan mensuplarının serancamıdır. Cemiloğulları’nın, topraklarından koparılarak Lüleburgaz’a, Ordu’ya, Denizli’ye, Suriye’ye savrulan yaşamlarının, kimliklerini koruma savaşlarının, geri dönüşlerinin ve yeniden sürgün edilişlerinin hikayesidir.Kitap aynı zamanda Kürtlerin son iki yüz yılda yaşadıklarının bir dökümünü de vermektedir. Kürdistan Emirliklerinden Osmanlı Devleti’nin merkezileşme sürecine, Birinci Dünya Savaşı’ndan Mütareke’ye, Ermeni Tehciri/Katliamı’ndan Şeyh Said İsyan’ına, Suriye’deki Hoybun örgütünden Mahabad Cumhuriyeti’ne, 1936 sürgününden günümüze dek yaşanan olaylara ışık tutmaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Hattın Dört Yanında Cemilpaşazadeler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Hattın Dört Yanında Cemilpaşazadeler.

...la yayılan büyük acıların ve bir o kadar da büyük umutların izini sürme, yıkılan ve yeniden kurulan ... Hattın Dört Yanında Cemilpaşazadeler Cemalettin Canlı ... ... 22.95 TL. Hattın Dört Yanında Cemilpaşazadeler, hatlara ve hayatlara dair bir hikayedir. Yaklaşık iki yüz yıla yayılan büyük acıların ve bir o kadar da büyük umutların izini sürme, yıkılan ve yeniden... 25.50 TL. Hattın Dört Yanında Cemilpaşazadeler, hatlara ve hayatlara dair bir hikayedir. Yaklaşık iki yüz yıla yayılan büyük acıların ve bir o kadar da büyük umutların izini sürme, yık ... Hattın Dört Yanında Cemilpaşazadeler - Cemalettin Canlı - Halil İbrah ... . Yaklaşık iki yüz yıla yayılan büyük acıların ve bir o kadar da büyük umutların izini sürme, yıkılan ve yeniden... Hattın Dört Yanında Cemilpaşazadeler, hatlara ve hayatlara dair bir hikayedir. Yaklaşık iki yüz yıla yayılan büyük acıların ve bir o kadar da büyük umutların izini sürme... 21.30 TL. Hattın Dört Yanında Cemilpaşazadeler, hatlara ve hayatlara dair bir hikayedir. Yaklaşık iki yüz yıla yayılan büyük acıların ve bir o kadar da büyük umutların izini sürme, yıkılan ve yeniden... Hattın Dört Yanında Cemilpaşazadeler, hatlara ve hayatlara dair bir hikayedir. Yaklaşık iki yüz yıla yayılan büyük acıların ve bir o kadar da büyük umutların izini sürme, yıkılan ve yeniden kurulan... 22.95 TL. Hattın Dört Yanında Cemilpaşazadeler, hatlara ve hayatlara dair bir hikayedir. Yaklaşık iki yüz yıla yayılan büyük acıların ve bir o kadar da büyük umutların izini sürme, yıkılan ve yeniden... Hattın Dört Yanında Cemilpaşazadeler, hatlara ve hayatlara dair bir hikayedir. Yaklaşık iki yüz yıla yayılan büyük acıların ve bir o kadar da büyük umutların izini sürme, yıkılan ve yeniden kurulan......