Amerika'da

Susan Sontag

Amerika'da
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-09-08
YAZAR Susan Sontag
ISBN 9750726347
DOSYA FORMATI 4,89 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Sene 1876. Polonyalı meşhur aktrist Maryna Załezowska, California’da hayalindeki komünü kurma hayaliyle Amerika’ ya göç eder. Yanına ailesini ve dostlarını da alarak böyle bir maceraya atıldığı için birçok tepkiyle karşılaşsa da Maryna kendi doğrusundan şaşmayacak, iç sesinden başkasına kulak vermeyecektir.Susan Sontag, Polonyalı bir aktristin gerçek yaşamından esinlenerek yazdığı bu romanda, 19. yüzyıldan 20. yüzyıla geçişin sancılarını beklenmedik bir açıdan ve birçok konuyu ahenkle bir araya getirerek ele alıyor. Amerika’da, zengin anlatımı ve dokunaklı karakterleriyle, tıpkı sahnedeki Maryna gibi okurunun tüm dikkatini üstüne çekip soluğunu kesiyor.Avrupalılar elli küsur yıldır aynı şeyi söylüyorlar: İşler yolunda gitmezse biz de çeker Amerika’ya gideriz. Toplumsal konumları uyumsuz olan ve ailelerin baskısından kaçan sevgililer; eserlerinin hak ettiği ilgiyi göremediğine inanan sanatçılar; devrim çabaları boşa giden devrimciler – hadi, Amerika’ya! Amerika’nın varlık nedeni, Avrupa’nın açtığı yaraları sarmak ya da eski istekleri unutturup yerine başka arzular koymak sanki. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Amerika'da i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Amerika'da.

...BD), 50 eyaletten, bir federal bölgeden ... Amerika'da Yaşam Şartları Hakkında Bilgi | Serhat Engul ... ... Amerika'da Bugun. HABER ARŞİVİ. Dolar Alış 6.9773TL. Amerika'da Şirket Kurmak Sandığınızdan Daha Kolay. E-1 / E-2 Yatırımcı Vizeleri Hakkında Neler Bilmeniz Gerekir? Özgürlükler ülkesi olarak bilinen Amerika'da yaşayan herkes eşit haklara sahiptir. Kıta üzerindeki Amerika Birleşik Devletleri'nden 3.200 kilometre uzaklıktadır. İlk konumuz Amerika'da yaşamak, çalışmak, kültürel farklar, turistik öneriler ve daha pek çok şey. Eşiyle bilikte katıldığı Green Ca ... Amerika Birleşik Devletleri Gezi Rehberi | Gezimanya ... . Eşiyle bilikte katıldığı Green Card çekilişi ile Amerika'ya uzanan yolculuklarını şöyle anlatıyor. gelir. -��� Kanada, AB ülkeleri, Japonya, Körfez ülkeleri, Latin Amerika ülkeleri ile ticaret yapar. Türkiye ile İlişkileri Siyasi, askeri, ekonomik alanlarda sıkı bir işbirliği içindedir. 18.yy ortalarında bu kolonilerin sayısı 13'e yükseltilmiş ve Amerika'nın temelini oluşturmuştur. İngiltere tarafından vergiye tabii tutulmuşlardır. Koloniler ABD'nin kurucu eyaleti olmuştur. Amerika Birleşik Devletleri, hayatım boyunca o meşhur filmlerde görüp "Yok ya. Anca filmlerde görürsün Deniz." diye kendime telkinlerde bulunduğum bir ülkeydi. ...kuzeyinde yer alan Alaska dışında Porto Riko, Hawai ve Virgin Adaları da Amerikan toprağıdır. 1492'de İtalyan kaşif Kristof Kolomb, Kuzey Amerika'yı keşfettiğinde kıtada Kızılderililer yaşıyordu. ABD'de "Tek Resmi Dil: İngilizcedir", "Vatandaş İngilizce Konuş!" demek, Demokratik Cumhuriyetçiliktir; buna karşılık Türkiye'de "Tek Resmi Dil Türkçedir", "Vatandaş Türkçe Konuş!" derseniz... İngilizler de XVI. yüzyılın sonlarından itibaren bu kıtaya gelerek koloniler kurdular. XVII. yüzyıl başlarında Kuzey Amerika'da on üç İngiliz koloni sömürgesi vardı. ABD'nin Dini Nedir? Amerikalılar en çok hangi dine tapar? ABD'de en büyük dini guruplar hangileri? Dünyanın süper gücü denilen Amerika Birleşik Devletleri din konusunda diğer gelişmiş ülkelere gö...