Mimar Sinan'ın İzinde (Ciltli)

Dr. Rifat Osman

Mimar Sinan'ın İzinde (Ciltli)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-09-26
YAZAR Dr. Rifat Osman
ISBN 9753524797
DOSYA FORMATI 7,28 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Âh azizim acırım ki ömrümün en kıymetdâr vakitlerini tahsis ettiğim bu eserle Üstâd Sinan’ın musavver bir tercüme-i hâlini neşredemeden çekip gideceğim ve kim bilir hangi batn evladı tab’ ve ta’mîm edecek?”Mimar Sinan’ın İzinde, Rifat Osman’ın mektuplarında geçen bu ve benzeri ifadeleri adeta bir vasiyetname gibi telakki ederek Mimar Sinan’a dair kaleme aldığı yazma risaleyi ve “ruhun pîri” kabul ettiği Mimar Sinan ile alakalı makalelerini bir arada sunuyor. Böylece yetenek ve zarafetiyle nam salmış fakat unutuluşa terk edilmiş bir münevveri ve telifini gün ışığına çıkarıyor.Mimar Sinan’ın bereketli dünyasını keşfetmek için önemli bir giriş niteliğindeki elinizdeki kitabın birinci bölümünde Rifat Osman’ın Koca Mimâr Sinan – Hayatı – Âsârı adlı yazma risalesi yer alıyor. İkinci bölümünde ise müellifin çeşitli gazete ve dergilerde Mimar Sinan hakkında titizlikle kaleme aldığı yazıları bir arada sunarak onun eserleri üzerine yeniden düşünme fırsatı veriyor.Mimar Sinan’ın İzinde, Osmanlı İmparatorluğu’nun klasik devrine mimarbaşı olarak damga vuran büyük mimarı tüm yönleriyle tanımak isteyenler için vazgeçilmez bir kaynak.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Mimar Sinan'ın İzinde (Ciltli) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Mimar Sinan'ın İzinde (Ciltli).

...nceki haftalarda Çengelköy, Anadolu Kavağı, Yoros Kalesi, Yuşa Tepesi; Karaköy kafeleri, Galata ve Beyoğlu gezilerimizden sonra yine güzel bir bahar gününde arkadaşlarımla Mimar Sinan Gezisi ... En Ucuz Mimar Sinan'ın İzinde - Dr. Rifat Osman Fiyatları ... ... Bu kağıt parçası bizzat Mimar Sinan'ın imzasını taşıyan bir mektupmuş. Heyet İmar ve iskan Bakanlığı'ndan izin alarak ülkemizdeki tarihi yapıları incelemeye başlamış. Mimar Sinan'ın izinde İstanbul! 6 Haziran 2019, Perşembe / 14:20. Osmanlı mimarisine rengini veren Mimar Sinan'ın İstanbul'daki eserlerini adım adım gezmek kendi başına bir serüvendir. Kitapi Katalogları. Katalog Anasayfası. Mimar Sinan'ın İzinde (Ciltli) ... Kitapi | Mimar Sinan'ın İzinde (Ciltli) ... . Osmanlı mimarisine rengini veren Mimar Sinan'ın İstanbul'daki eserlerini adım adım gezmek kendi başına bir serüvendir. Kitapi Katalogları. Katalog Anasayfası. Mimar Sinan'ın İzinde (Ciltli). Yazar. Dr. Rifat Osman. Dr. Rifat Osman tarafından kaleme alınan Mimar Sinan'ın İzinde Ciltli Pdf İndir isimli 167 sayfadan oluşan kitap; PINAR YAYINLARI yayınevinin 26/9/2018 Çarşamba tarihinde ve 1... Ek olarak Mimar Sinan'ın İzinde (Ciltli) isimli kitaba ait kitap tanıtımı, kitabın özeti, kapak fotoğrafı ve diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Mimar Sinan'ın İzinde (Ciltli) Kim Tarafından Yazıldı? Bu kağıt parçası bizzat Mimar Sinan'ın imzasını taşıyan bir mektupmuş. Mimar Sinan bilmem kaç yüzyıl önce ayni şeyi düşünmüş meğerse….? Alış-Veriş Listeme Ekle. Mimar Sinan'ın İzinde (Ciltli). için önemli bir giriş niteliğindeki elinizdeki kitabın birinci bölümünde Rifat Osman'ın Koca Mimâr Sinan Hayatı Âsârı adlı yazma risalesi yer alıyor. ...oluşan bir Japon heyeti Türkiye´ye gelmiş.Heyet İmar ve Iskan Bakanlığından izin alarak ülkemizdeki tarihi yapıları incelemeye başlamış. (Taç Mahal mimari Mehmet efendi Mimar Sinan'ın öğrencisidir). Mimar Sinan'ın İzinde, Osmanlı İmparatorluğu'nun klasik devrine mimarbaşı olarak damg...