İçedönük Çocuklar

Marti Olsen Laney

İçedönük Çocuklar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-09-12
YAZAR Marti Olsen Laney
ISBN 6050929393
DOSYA FORMATI 5,98 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Çocuğunuzun içedönük olduğunu nasıl anlarsınız? Ona okul hayatında nasıl yardımcı olursunuz? Ev ortamı içedönük çocuk için neden çok önemlidir? İçedönük bir çocuğun beslenmesi nasıl olmalıdır? Her çocuk birtakım kişilik özellikleriyle dünyaya gelir. İçedönüklük, çocuğun genetik yapısına bağlı olarak doğuştan gelen bir özelliktir. Günümüzün telaşlı dünyasında içedönük çocuklar zaman zaman kendilerini yalnız ve mutsuz hissederler. Anne babalar ise çocuklarının içine kapanık olduğunu düşünerek endişelenir ve onları sosyal olmaya zorlarlar. Marti Olsen Laney, bu kitapta tüm anne babaları içedönük çocuğunu değiştirmeye ya da onun farklılıklarını gizlemeye çalışmak yerine bu özellikleri onaylamaya davet ediyor. Anaokulundan üniversiteye tüm eğitim hayatı boyunca içedönük çocuğa nasıl destek olunması gerektiğini açıklıyor. İçedönüklüğün doğasına ilişkin kapsamlı araştırmalara da yer veren Laney “İçedönük çocuklar eşsizdir. Çocuğunuzun eşsiz özelliklerini keşfedin” diyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İçedönük Çocuklar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İçedönük Çocuklar.

...ramaz, dünyayla sağlıklı ve dengeli bir ilişki oluşturamazlar ... Doçem İçe Dönük (Otistik) Çocuklar Okulu Çocukları Kucaklıyor | Ytong ... . Utangaç, çekingen, insanlardan kaçan vs pek çok tanım kullanılır içe dönük çocuklar için. Anne olarak içten içe onun da aslında dışa dönük olmak, o yanını ortaya çıkarmak istediği gibi bir yanılgıya... Sessiz çocukların ebeveynleri için en iyi ipuçlarınız nelerdir? Etrafında utanç duygusu taşıyan çocuklar içe dönük olma duyguları hakkında daha fazla güçlük çekecek olanlardır. İçinde bulunduğumuz dünya içe dönük çocuklar için zorlay ... İçe Dönük Çocuklar Kimlerdir? ... . İçinde bulunduğumuz dünya içe dönük çocuklar için zorlayıcı olabiliyor. Ne de olsa kendilerine daha girişken ve sosyal olmalarını söylüyor, duygularını sözel olarak paylaşmaları için onları teşvik ediyoruz. Çok yaygın bir hata, utangaç çocuğun içe dönük ile karıştırılmasıdır. Öte yandan, içe dönük çocuklar genellikle özgüven ya da toplumsal reddedilme korkusu gibi sorunları ortaya çıkarmazlar. Utangaçlık ve içe kapanma arasındaki ana fark nedir? Utangaç bir çocuk her zaman içe dönük ve tersi mi? Utangaçlık bir mizaç olup, zamanla çocuklar ısınır ve daha az utangaç olurlar. Bu, içe dönük çocukların zaman içinde yalnız kalamadıklarında nasıl davrandıklarını açıklar. Sürekli bir şeyler gevezler. Okuldan döndükten sonra, 15 dakika içinde bu çocuklar size gün içinde başlarına... Daha yukarı çocuklar için avret söz konusudur. Avret, galiz ve hafif diye 2'ye ayrılır. sol ayağını yere yayıp üstüne oturmak, sağ ayağını ise, parmakları Kâ'be'ye dönük şekilde içe kıvırarak dikmek. İçe dönük çocuklar, özellikle birçok Anadolu kentinde nitelikli eğitime ulaşamamaktadır. olan Cengiz Bektaş, yine Nevin Acar ile birlikte İstanbul'da bir içe dönük çocuklar okulu üzerinde çalışmıştır. Yaşam enerjisini iç dünyasından alan çocuklar, içe dönük; çevresinden, sosyal ortamdan alan çocuklar ise dışa dönük yapılıdır. Çocuğun içe dönük veya dışa dönük yapıya sahip olmasında......