Cinsellik MuammasıTürkiye'de Queer Kültür ve Muhalefet

Cinsellik MuammasıTürkiye'de Queer Kültür ve Muhalefet
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-06-07
YAZAR
ISBN 9753428699
DOSYA FORMATI 4,10 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Türkiye'de 2000'li yıllardan günümüze Queer kuramının ve politikalarının geçirdiği aşamaları özgün bir literatür taramasıyla anlatmayı amaçlayan bu kitapta, Adnan Yıldız, Alisa Lebow, Başak Ertür, Birkan Taş, Bülent Somay, Cenk Özbay, Cihat Arınç, Erdal Partog, Evren Savcı, Fatih Özgüven, Nami Başer, Özlem Güçlü, Sibel Yardımcı, Tuna Erdem, Veysel Eşsiz ve Zeynep Direk'in yazılarının yanı sıra Deniz Kandiyoti ve Cüneyt Türel ile yapılan söyleşiler ve sanatçılar Erinç Seymen, Murat Morova, Nilbar Güreş ve Taner Ceylan'ın eserlerinden örnekler yer alıyor.Cinsellik Muamması'nda bugüne dek Queer kuramına getirilen eleştiriler ele alınırken şu sorulara da yanıt aranıyor: Uluslararası LGBTQ hareketinin söylemi, ideolojisi ve kavramları ötesinde başka/alternatif queer siyasetleri ve cemaat algıları tahayyül edilebilir mi? Yerelliğe yönelik duyarlılık uluslararası LGBTQ hareketinin yarattığı "epistemolojik şiddet"i kırmada bir rol üstlenebilir mi? Yerellik ve alternatif, Batı-dışı bağlam ve politikalar üzerindeki vurgu, bir "otantiklik fetişizmi"ne ve tersten, başka türlü bir özcülüğe sürüklenme tehlikesi taşır mı?Kitap, Türkiye'deki yerel LGBTQ kültürünün felsefe, sosyoloji, psikanaliz, kültürel incelemeler, tarih, hukuk, insan hakları, aktivizm, sanat, görsel kültür vb. sahalardaki yansımalarını ifade eden bir dil, kuram ve özgün bir literatür oluşturarak queer ile ilgili genel tartışmalara orijinal bir bağlam ve katkı sunmayı hedefliyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Cinsellik MuammasıTürkiye'de Queer Kültür ve Muhalefet i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Cinsellik MuammasıTürkiye'de Queer Kültür ve Muhalefet.

...r: Uluslararası LGBTQ hareketinin soylemi, ideolojisi ve kavramları otesinde ... Cinsellik Muamması Türkiye'de Queer Kültür ve Muhalefet ... ... Cinsellik Muamması Türkiyede Queer Kültür ve Muhalefet arıyorsan site site dolaşma! 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedavaStoktaSon güncelleme: 16 dakika önce Amazon Türkiye. 46.40 TL. Yapılan söyleşiler ve sanatçılar Erinç Seymen, Murat Morova, Nilbar Güreş ve Taner Ceylan'ın eserlerinden örnekler yer alıyor. Cinsellik Muamması'nda bugüne dek Queer kuramına... Cinsellik Muamması T ... Cinsellik Muamması ... . Cinsellik Muamması'nda bugüne dek Queer kuramına... Cinsellik Muamması Türkiye'de Queer Kültür ve Muhalefet. Türkiye'de 2000'li yıllardan günümüze Queer kuramının ve politikalarının geçirdiği aşamaları özgün bir literatür taramasıyla... Cinsellik Muamması -Türkiye'de Queer Kültür ve Muhalefet-, LOT NO: 426. okumak internet üzerinden 9753428699 Cinsellik Muamması Türkiye'de Queer Kültür ve Muhalefet PDF Epub internet üzerinden Cinsellik Muamması - 9789753428699. idefix Online Kitabevi. + Kargo Ücreti. Cinsellik Muamması Türkiye'de Queer Kültür ve Muhalefet. 50 TL Üzeri Kargo Bedava. tam adı "cinsellik muamması: türkiye'de queer kültür ve muhalefet" olan cüneyt çakırlar ve serkan delice'nin hazırladığı ve 17 yazarın daha katkıda bulunduğu kitap. Jean Jacgues Rousseau ve Uluslararası İlişkiler Siyaset » Kuram » Cinsellik Muamması Türkiye'de Queer Kültür ve Muhalefet. 16.20 +KDV. Bu Kategorinin En Çok Satanları....