Köroğlu ile Kel Hamza

Samed Behrengi

Köroğlu ile Kel Hamza
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-06-29
YAZAR Samed Behrengi
ISBN 6050201543
DOSYA FORMATI 8,65 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Eski masallar, özellikle de kahramanlık hikâyeleri çoğu zaman olağanüstü motiflerden oluşur. Bu masallardaki kahramanların gösterdiği yiğitlikler, haksızlıklara baş kaldırmaları, doğruluk ve dürüstlükten yana olmaları, gerektiğinde ölüme bile meydan okuyabilme güçleri bizleri de yüreklendirir.Deli Dumrul ve Köroğlu’nun hikâyeleri de Azeri kökenli en eski, en çok bilinen ve sevilen hikâyelerdendir. Oğuzların yürekli pehlivanlarından Deli Dumrul’un hikâyesinde onun ölüme ve Azrail’e karşı meydan okuyuşuna tanık oluruz. Köroğlu ve Kel Hamza hikâyesinde ise, Köroğlu’nun Kel Hamza’ya ve o dönemin insanlarına haksızlık eden ağalara, beylere karşı mücadelesini izleriz. Dünyanın en güzel atları olan Dorat ile Kırat’ın efsanesini biz de uzaktan yaşarız.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Köroğlu ile Kel Hamza i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Köroğlu ile Kel Hamza.

...alara, beylere karşı mücadelesini izleriz ... Köroğlu ile Kel Hamza - Samed Behrengi Kitap - Köln Kütüphane ... . Yazarların En Yeni Kitaplarını bulabildiğiniz Ekinyayinevi.com´da Say Çocuk Yayınevine ait Köroğlu ile Kel Hamza kitabını Ekinyayinevi.com güvencesi ile güvenle satın alabilirsiniz. 3.56 TL. Köroğlu ve Kel Hamza hikâyesinde ise, Köroğlu'nun Kel Hamza'ya ve o dönemin insanlarına haksızlık eden ağalara, beylere karşı mücadelesini izleriz. 3.85 TL. Köroğlu ve Kel Hamza hikâyesind ... Köroğlu İle Kel Hamza - %25 İndirimli - Samed Behrengi - Say Yayınlar ... . 3.85 TL. Köroğlu ve Kel Hamza hikâyesinde ise, Köroğlu'nun Kel Hamza'ya ve o dönemin insanlarına haksızlık eden ağalara, beylere karşı mücadelesini izleriz. Köroğlu ve Kel Hamza hikâyesinde ise, Köroğlu'nun Kel Hamza'ya ve o dönemin insanlarına haksızlık eden ağalara, beylere karşı mücadelesini izleriz. Köroğlu ve Kel Hamza hikâyesinde ise, Köroğlu'nun Kel Hamza'ya ve o dönemin insanlarına haksızlık eden ağalara, beylere karşı mücadelesini izleriz. Köroğlu ve Kel Hamza hikâyesinde ise, Köroğlu'nun Kel Hamza'ya ve o dönemin insanlarına haksızlık eden ağalara, beylere karşı mücadelesini izleriz....