Envaru’l-Kulub

Yegen Mahmud

Envaru’l-Kulub
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-10-02
YAZAR Yegen Mahmud
ISBN 6054635528
DOSYA FORMATI 4,63 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Şeyh Bedreddîn-i Rûmî’nin müridi olan Yėgen Mahmûd adlı bir yazar tarafından kaleme alınan Envâru’l-Kulûb, 15. yüzyılda, Eski Anadolu Türkçesiyle yazılmış mensur bir akâid-nâme örneğidir. Kendisini “’İlm yokdur ma’rifetsüz bir fakîr/Kamu kullardan za’îf hor u hakîr” olarak tanıtan Yėgen Mahmûd, Envâru’l-Kulûb’da açık ve anlaşılır dili sayesinde dinî bilgileri akılda kalıcı bir şekilde sunmaktadır. Eserin içeriğindeki bilgiler yer yer dinî bilgi seviyesi çok yüksek olmayan halka hitap ederken yer yer de münevver kişilere hitap etmektedir. Eserde tevhîd, Kur’ân-ı Kerîm, hurûf-ı mukatta’ât, Hz. Muhammed, iman, namaz, zikir, akıl, nefis, vesile, mürid ve kerâmet bâblarında dinî meseleler, akıcı bir üslupla ve tasavvufî yorumlarla açıklanmıştır. Bu çalışmada Envâru’l-Kulûb’un metni, dil ve muhteva bakımından incelemesi ve dizinleri sunulmuştur.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Envaru’l-Kulub i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Envaru’l-Kulub.

...bir yazar tarafından kaleme alınan Envâru'l-Kulûb, 15 ... Envaru'l-Kulub | Kitapjo.com ... . yüzyılda... Envarul-Kulub. ma'rifetsüz bir fakir/Kamu kullardan za'if hor u hakir" olarak tanıtan Yegen Mahmud, Envaru'l-Kulub'da açık ve anlaşılır dili sayesinde dini bilgileri akılda kalıcı bir şekilde sunmaktadır. Yegen Mahmud. Şeyh Bedreddin-i Rumi'nin müridi olan Yegen Mahmud adlı bir yazar tarafından kaleme alınan Envaru'l-Kulub, 15. yüzyılda... 3 Eski Anadolu Türkçesi Dönemine Ait B ... Envaru'l-Kulub Sibel Murad ... . yüzyılda... 3 Eski Anadolu Türkçesi Dönemine Ait Bir Akâid-Nâme ENVÂRU L-KULÛB İnceleme - Metin - Dizin 2018, DÜN BUGÜN YARIN YAYINLARI Tüm hakları saklıdır. Envârûl-Kulûb. today İş Gününde Kargoda. Ürün Adı. Envaru'l-Kulub. Yazar. Yegen Mahmud. Bu çalışmada Envâru'l-Kulûb'un metni, dil ve muhteva bakımından incelemesi ve dizinleri sunulmuştur. ENVARÜL KUL...