Duygular Ya Da Ruh Halleri

Rene Descartes

Duygular Ya Da Ruh Halleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-06-01
YAZAR Rene Descartes
ISBN 6051069678
DOSYA FORMATI 12,75 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İlk defa Latinceden Türkçeye çevrilen Duygular ya da Ruh Halleri, Descartes'ın Utretch Üniversitesi'nden tıp profesörü Henricus Regius ve Prenses Elisabeth'le mektuplaşmaları sırasında şekillenmiş, Prenses Elisabeth'in meraklı soru ve sorgulamalarıyla gitgide genişleyerek kapsamlı bir çalışmaya dönüşmüş ve kaleme aldığı son eseri olarak düşünce tarihinde ayrıcalıklı bir yer edinmiştir.İnsanın iç dünyasının mantık örgüsü içinde madde madde çözümlendiği, tecrübenin de işe katılarak tek tek tanımlandığı, deyim yerindeyse insanın duygu dünyasının bir haritasının çıkarıldığı bu eser, beden-ruh ikilemi ve insan psikolojisi konularında çağdaş felsefenin adeta başvuru kaynağı olmuş, başta Spinoza olmak üzere pek çok çağdaş filozofa yepyeni tartışmaların kapısını aralamıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Duygular Ya Da Ruh Halleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Duygular Ya Da Ruh Halleri.

...ü eseri haritasının Duygular duygu... İlk defa Latinceden Türkçeye çevrilen Duygular ya da Ruh Halleri, Descartes'ın Utretch Üniversitesi'nden tıp profesörü Henricus Regius ve Prenses Elisabeth'le mektuplaşmaları sırasında ... Duygular Ya Da Ruh Halleri - Descartes Kitapları ... ... İlk defa Latinceden Türkçeye çevrilen Duygular ya da Ruh Halleri, Descartes'ın Utretch Üniversitesi'nden tıp profesörü Henricus Regius ve Prenses Elisabeth'le mektuplaşmaları sırasında... İlk defa Latinceden Türkçeye çevrilen Duygular ya da Ruh Halleri, Descartes'ın Utretch Üniversitesi'nden tıp profesörü Henricus Regius ve Prenses Elisabeth'le mektuplaşmaları sırasında... İlk defa Latinceden Türkçeye ... Duygular ya da Ruh Halleri & Yunan ve Latin Klasikleri - Güncel Pdf... ... ... İlk defa Latinceden Türkçeye çevrilen Duygular ya da Ruh Halleri, Descartes'ın Utretch Üniversitesi'nden tıp profesörü Henricus Regius ve Prenses Elisabeth'le mektuplaşmaları sırasında... İlk defa Latinceden Türkçeye çevrilen Duygular ya da Ruh Halleri, Descartesın Utretch Üniversitesinden tıp profesörü Henricus Regius ve Prenses Elisabethle mektuplaşmaları sırasında... İlk defa Latinceden Türkçeye çevrilen Duygular ya da Ruh Halleri, Descartes'ın Utretch Üniversitesi'nden tıp profesörü Henricus Regius ve Prenses Elisabeth'le mektuplaşmaları sırasında... İlk defa Latinceden Türkçeye çevrilen Duygular ya da Ruh Halleri, Descartes'ın Utretch Üniversitesi'nden tıp profesörü Henricus Regius ve Prenses Elisabeth'le mektuplaşmaları sırasında... İlk defa Latinceden Türkçeye çevrilen Duygular ya da Ruh Halleri, Descartes'ın Utretch Üniversitesi'nden tıp profesörü Henricus Regius ve Prenses Elisabeth'le mektuplaşmaları sırasında... (…) yanlış bir fikre dayalı kararlar ile salt hakikatin bilgisiyle örülü kararlar arasında çok büyük bir fark vardır. Çünkü ikinci tür kararların peşinden gidenler düşüncelerinden pişman olacaklarına ya da acı......