Hidayetül İhvanSufilerin Kelamcıları ve Felsefecileri Eleştirisi

Nimetullah Nahçıvan-ı

Hidayetül İhvanSufilerin Kelamcıları ve Felsefecileri Eleştirisi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-06-13
YAZAR Nimetullah Nahçıvan-ı
ISBN 6055457464
DOSYA FORMATI 10,84 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Türkçeye ilk defa kazandırılan Nahçıvanı’ye ait Hidayetül-İhvan adlı bu risalede Vücud, Vacibu’l-Vücud, Marifetullah ve Rü’yetullah konularında felsefeci ve kelamcılar, akıl konusuna yaklaşımları merkeze alınarak tenkit edilmiştir. Nahçıvani kelamcı ve felsefecilerin yanı sıra “doğru yola vasıl olmadan” geçim elde etmek, dükkanı döndürmek, tebaa çoğaltmak, avam arasında zenginlik ve itibar elde etmek maksadıyla “şeyhlik taslayan”ları da şiddetle eleştirmiştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Hidayetül İhvanSufilerin Kelamcıları ve Felsefecileri Eleştirisi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Hidayetül İhvanSufilerin Kelamcıları ve Felsefecileri Eleştirisi.

...fetullah ve Rü'yetullah konularında felsefeci ve kelamcılar akıl konusuna yaklaşımları merkeze alınarak tenkit edilmiştir ... Hidayetül İhvan Sufilerin Kelamcıları ve Felsefecileri... ... . Hidayetül İhvan Sufilerin Kelamcıları ve Felsefecileri Eleştirisi. ...ile yayınladığı, Ni'metullah Nahçıvân-î'ye ait Hidâyetül İhvân kitabı beni heyecanlandırdı. Kitabın alt başlığı "Sûfîlerin Kelâmcıları ve Felsefecileri Eleştirisi" olduğu için tasavvufi tenkit türünde bir... Hidayetül İhvan, Ni'metullah Nahçıvani, İlkharf Yayınevi. Konusu, yorumları ve özetini oku, satın al ISBN 97860554574 ... Hidayetül İhvan (Ciltli) Süfilerin Kelamcıları ve Felsefecileri Eleştirisi ... ... Hidayetül İhvan, Ni'metullah Nahçıvani, İlkharf Yayınevi. Konusu, yorumları ve özetini oku, satın al ISBN 9786055457464. Hidayetül İhvan. Süfilerin Kelamcıları ve Felsefecileri Eleştirisi. 11.60 TL. Hidâyetül İhvân / Sûfîlerin Kelâmcıları ve Felsefecileri Eleştirisi. Özellikle vucud, vacibu'l-vucud, marifetullah, rüyetullah konularında felsefeci ve kelamcılar, akıl konusuna yaklaşımları merkeze alınarak eleştirilmiştir. ...Marifetullah ve Rü'yetullah konularında felsefeci ve kelamcılar akıl konusuna yaklaşımları merkeze alınarak tenkit edilmiştir. Hidayetül İhvan Sufilerin Kelamcıları ve Felsefecileri Eleştirisi. 14.40 TL. Türkçeye ilk defa kazandırılan Nahçıvânî'ye ait Hidâyetül-İhvân adlı bu risâlede Vücûd, Vâcibu'l-Vücûd, Mârifetullah ve Rü'yetullah konularında felsefeci ve kelâmcılar... Hidayetül İhvan Sufilerin Kelamcıları ve Felsefecileri Eleştirisi, Nimetullah Nahçıvan ı, İlkharf Yayınevi, kitap. 16 TL. Türkçeye ilk defa kazandırılan Nahçıvânî'ye ait Hidâyetül-İhvân adlı bu risâlede Vücûd, Vâcibu'l-Vücûd, Mârifetullah ve Rü'yetullah konularında felsefeci ve kelâmcılar... ...Marifetullah ve Rü'yetullah konularında felsefeci ve kelamcılar akıl konusuna yaklaşımları merkeze alınarak tenkit edilmiştir. Hidayetül İhvan Sufilerin Kelamcıları ve Felsefecileri Eleştirisi. 303002715. 2715. Hidayetül İhvan: Sufilerin Kelamcıları ve Felsefecileri Eleştirisi #smrgKİTABEVİ #smrgStoktanTeslim. İlkharf Yayınevi. 12.50. Türkçeye ilk defa kazandırılan Nahçıvânî'ye ait Hidâyetül-İhvân adlı bu ... Kitap Adı: Hidâyetül İhvân. Alt Başlık: Sûfîlerin Kelâmcıları ve Felsefecileri Eleştirisi.