Endüstride İş Veriminin Artırılmasıİşçinin, Çalışanın Psikososyal Özellikleri ve Başarılı Uyumlarının Esasları

Prof. Dr. Kemal Çakmaklı

Endüstride İş Veriminin Artırılmasıİşçinin, Çalışanın Psikososyal Özellikleri ve Başarılı Uyumlarının Esasları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-06-13
YAZAR Prof. Dr. Kemal Çakmaklı
ISBN 6055457518
DOSYA FORMATI 12,74 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İşçinin-çalışanın, işinden, çalışmasından beklediği başlıca on isteği vardır.İyi bir ücret, bu on hedef içerisinde ancak yedinci sıradadır. Bu husus çok iyi bilinmeli ve kavranmalıdır.Böylece işçi-çalışan ve işveren her şeyin paradan ibaret olduğu gibi bir yanılgıya düşmemelidir.Prof. Dr. G.E. Mayo, Ünlü Havthorne Araştırmaları, Chicago,ABDKitabımızın arka kapağına bu çok değerli bilim adamının tesbitlerinden birisini aldık. Zira artık yurdumuzda bu husus daha iyi bir şekilde değerlendirilmektedir.Önemli olan insanın tanınmasıdır. İnsan çalışması karşılığında sadece para beklememektedir.Bu on istek şöyledir:1-Yükselme imkanı2-İşin emin bir iş olması, işi kaybetme tehlikesinin bulunmaması3-Şahsi düşünceleri kullanma imkanlarının mevcutluğu4-Bir meslek edinme imkanı5- Tatmin edici mevzuatın bulunması6-Toplumsal faydaları olan çalışmaların yapılması7-İyi bir ücret8-İşin çalışma şartlarının uygunluğu9-Çalışma zamanlarının bilinmesi10-İşin, hafif ve temiz olmasıİşçinin-çalışanın psikososyal özellikleri ve başarılı uyumlarının esaslarıasla göz ardı edilmemelidir.İşadamları, sanayiciler, fabrika müdürleri öncelikli olarak meslekleri ne olursa olsun, bu alanlarda yeni gelişimleri takip edilmek için hizmet içi eğitim almalıdırlar.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Endüstride İş Veriminin Artırılmasıİşçinin, Çalışanın Psikososyal Özellikleri ve Başarılı Uyumlarının Esasları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Endüstride İş Veriminin Artırılmasıİşçinin, Çalışanın Psikososyal Özellikleri ve Başarılı Uyumlarının Esasları.

...ı Uyum. Details for: Endüstride iş veriminin artırılması Endüstride iş veriminin artırılması : işçinin-çalışanın psikososyal özellikleri ve başarılı uyumlarının esasları / ... PDF DOYUMU ... . Soru-7. İş Hayatında depresyona aşağıdaki olaylardan hangisi neden olur? c.Çalışanın iş üzerinde denetiminin olmaması. d.Çalışanlar arasındaki rol belirsizliği. Cevap b. Temelinde çalışana uygun iş ortamları yaratmak, çalışanın işe uyumunu ve iş tatminini arttırmak, dolayısıyla da verimli olmasını sağlamak çabası vardır. ü Çalışanları olumsuz etkileyen psikososyal risk etmenleri. ü Psikososyal risklerle ilgili kişiye yönelik ölçümler. ü Dünyada ve Türkiye'de psikososyal risk etmenlerine maruziyeti ... BUÜ Kütüphane Catalog › Details for: Endüstride İş Veriminin... ... . ü Çalışanları olumsuz etkileyen psikososyal risk etmenleri. ü Psikososyal risklerle ilgili kişiye yönelik ölçümler. ü Dünyada ve Türkiye'de psikososyal risk etmenlerine maruziyetin yüksek olduğu iş kolları. Verimli çalışmalar yapmak ve iş alanında yükselmek herkesin istediği bir durumdur. Çalışma hayatında verimi artırma yolları ile daha başarılı işler yapmak istiyorsanız işte öneriler… İş Hayatında depresyona aşağıdaki olaylardan hangisi neden olur? c.Çalışanın iş üzerinde denetiminin olmaması. d.Çalışanlar arasındaki rol belirsizliği. Cevap b. özellikleri birbiriyle uyum göstermelidir. Düşük iş doyumu verimi düşürür mü? Önceleri iş doyumu esas itibariyle çeşitli iş ve performans değişkenlerinin anlaşılması için incelenmekteydi. Sağlık hizmeti özellikleri nedeniyle sağlık çalışanları açısından önemli tehlike ve riskler içerir. İşçi sağlığı ve iş güvenliği. İşçi sağlığı ve iş güvenliği esas olarak çalışanın sağlığına yönelik......