Yozgatlı Şakir EfendiBir Sırlı Zatın Hayatı ve Hatıratı

S. Burhanettin Kapusuzoğlu

Yozgatlı Şakir EfendiBir Sırlı Zatın Hayatı ve Hatıratı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-05-24
YAZAR S. Burhanettin Kapusuzoğlu
ISBN 6058891937
DOSYA FORMATI 7,9 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İnsan-ı Kâmiller, medeniyet dairemizin kandilleri sıfatıyla ufuklarımızda doğdular ve gönüllerimizi aydınlattılar. Her biri kendi sahasında birer kolbaşı olarak küre-i arza tat verdi. Nazarları, "câna safâ, ruha gıda" oldu her zaman. Saye-i himmetleriyle kurulan irfan meclisleri, uşşâkın dertlerine derman arayıp kemâl nasiplerine kavuştukları vahdet köşeleri oldular. Aziz ve mübarek vatan toprakları, o kâmetlerin tasarrufları sayesinde kâşâneye çevrildi. İşte o kâmetlerden biri de Mehmed Şakir Efendi'dir.S. Burhanettin Kapusuzoğlu'nun kaleminden çıkan işbu eser dahi, Yozgatlı Şakir Efendi'nin hayatını ilk defa derli toplu ortaya koymaktadır. Bu bakımdan Yozgat'tan yetişen ve himmetli âlî bir zatı konu edinen böylesi bir eserin, kültür tarihi araştırmacılarına ve irfan hayatımızın meraklılarına faydalı olacağı umulur.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Yozgatlı Şakir EfendiBir Sırlı Zatın Hayatı ve Hatıratı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Yozgatlı Şakir EfendiBir Sırlı Zatın Hayatı ve Hatıratı.

...uba. Yozgatlı Şakir Efendi Bir Sırlı Zatın Hayatı ve Hatıratı kitabının konusu, yazarı ve kitapla ilgili yorumları buradan okuyabilir, en ucuz fiyatlarla Kitaploji ... Yozgat In Üç Sırlısı. S. Burhanettin Kapusuzoğlu - PDF Free Download ... .com'dan sipariş verebilirsiniz. ...Yozgat'a gidip dedik-hasanlı Şakir Efendi'Ye intisap etmesini tavsiye etmiştir. Bu görüşmeler 1937 yılında Şakir Efendi'Nin vefatına kadar devam eder. S. Burhanettin Kapusuzoğlu'nun kendine mahsus zarif ve derinlikli üslubuyla kaleme aldığı, "Yozgatlı Şakir Efendi" başlığı ve "bir sırlı zatın hayatı ve hatıratı" adlı alt başlığıyla Kurtuba yayınlarından... %43. Hicaz Hatıratı. Osmanzade Hüseyin Vassaf. Kurtuba Kitap. kitaphanen.com´da uygun fiyata Kurtuba Kitap markalı Yozgatlı Şakir Efendi Bir Sırlı Zatın Hayatı ... Yozgatlı Şakir Efendi Bir Sırlı Zatın Hayatı ve Hatıratı S. Burhanetti ... ... %43. Hicaz Hatıratı. Osmanzade Hüseyin Vassaf. Kurtuba Kitap. kitaphanen.com´da uygun fiyata Kurtuba Kitap markalı Yozgatlı Şakir Efendi Bir Sırlı Zatın Hayatı ve Hatıratı 9786058891937 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi yapabilirsiniz. ...9786058891937, Sayfa Sayısı: 120, Dil: Türkçe, Yayın Tarihi: 2012, KitabinaBak Envanter Tarihi: 2016-03-31T04:45:10, Orjinal Adı-Ek Bilgi: Yozgatlı Şakir Efendi; Bir Sırlı Zatın Hayatı ve Hatıratı. 54.31 TL. Bilfen yayınları sadık uygun yayınları karekök yayınları arı yayınlarınartest yayınları okyanus yayınları editör yayınları palme yayınları esen yayınları üçrenk yayınları üçgen yayınları kırmızı beyaz... Rasim Özdenören Edebiyat » Biyografi-Otobiyografi » Yozgatlı Şakir Efendi Bir Sırlı Zatın Hayatı Erdem Bayazıt Güneşçağ Savaşçısı E...