Yetişkin Eğitimi

III Elwood F. Holton

Yetişkin Eğitimi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-09-17
YAZAR III Elwood F. Holton
ISBN 9752564619
DOSYA FORMATI 10,44 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İnsan Kaynakları ve Yetişkin Eğitimi Üzerine Tartışmasız Bir Kaynak“Klasik bir eserin en iyi şekilde güncellenmiş versiyonu…Yetişkin Eğitimi alanında üniversite, iş dünyası ve STK’larda görev yapanların mutlaka okuması gerek.”Sam Stern, Oregon State Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi DekanıYetişkinlerin ihtiyaçlarına göre şekillendirilmiş bir eğitim nasıl olmalıdır? Yetişkinler çocuklardan daha mı farklı bir şekilde öğrenirler? Yaşam deneyimleri öğrenme sürecini nasıl etkiler?‘70’li yıllarda eğitim kuramlarını âdeta dönüştüren “Yetişkin öğrenme” yaklaşımının öncüsü yazar Malcolm Knowles’in yola çıkış noktasında işte bu sorular vardı. Öz yönetimli, deneysel, sorun odaklı bu yaklaşım ilkeleri dünya çapında etkili oldu ve hâlen öğrenme pratiklerimizin temeli niteliğinde. Bu ilkeleri anlamak, motivasyonu artırmada ve yetişkin eğitimini başarıya ulaştırmada önemli bir yapı taşı. Yetişkin eğitimi ile bütün-parça-bütün prensibi, bilgi işlem teknolojileri ve nöroloji arasındaki ilişki gibi güncel konulara da dikkat çekiliyorEğitim alandaki en son araştırmalar ışığında güncellenen bu klasik kitap, araştırmacı, eğitimci, öğrenci, yetişkin eğitimi uzmanı, yönetici adayı ya da insan kaynakları çalışanları için mutlaka istifade edilmesi gereken bir kaynak.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Yetişkin Eğitimi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Yetişkin Eğitimi.

...tişKin EğItimi. 1. EDS 331 Çiğeltem Yıldırım ARİFOĞLU Öğretim Görevlisi ... TBM Yetişkin Modülü ... . 15. " Yetişkin eğitimi ilkeleri " Ç.Y.Arifoğlu - eds 331 kavram ve tanımlara göre VI.M.e.şûrasına... Yetişkin, her dönemde bir eğitimin içinde olabilir. Bu eğitim, hem mesleki eğitim kapsar, hem de genel eğitim ve informal eğitim ile ortak sosyal amaçlara yönelik eğitimi de içine alır. "Bir çok yetişkin eğitimcisi yapabileceklerinin en iyisini yapmayı ister ve bu yönde gelişim için çalışmaya gönüllüdür. Bunu yapabilirler çünkü... 129 TL. Katılımcıların yetişkin eğitimi ile i ... Anasayfa - Yetişkin Eğitimi Dergisi ... . Bunu yapabilirler çünkü... 129 TL. Katılımcıların yetişkin eğitimi ile ilgili temel kavram ve ilkeleri kavrayarak eğiticilik niteliklerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir. Yetişkin eğitimi yerine yaşam boyu öğrenme Yetişkin eğitiminin yaptığı çağrışım bile devlete belli bir külfet bindirirken bu kavramın kendisiyle ve yarattığı etkiyle savaşmak gerekmekteydi. Yetişkin eğitimi yaklaşımım. 1. Basamak: MOTİVASYON eğitimin başarılı olabilmesi için gerekli olan birinci adımdır. Öğrenenin, aldığı eğitimin bir ihtiyacı karşıladığını hissetmesi gerekir. Etkin bir eğitmenin, yetişkin eğitimi sırasında da dikkat etmesi gereken ince noktalar vardır. Yetişkin eğitimi nispeten yeni bir çalışma alanı olmasına rağmen, geleneksel eğitim kadar değerlidir ve... Bu arada, eğitim süresince bize kendini izlettiren yukarıdaki fotoğraftaki inanılmaz güzelliği ailesiyle birlikte Alanya Müzesinin bahçesinde görebilirsiniz. Yetişkin eğitimine yaklaşım. YETİŞKİN EĞİTİMİ. Androgoji. Dünya kapitalizmi tarihin en ağır ve sancılı bunalımını yaşıyor. Hatta yetişkinlere yönelik çalışmalarda bile yetişkin eğitimi pedagojisi vb. kavramlar önümüze çıkmaktadır. Çocuk Adalet Sistemi Çalışanları Eğitimi YETİŞKİN EĞİTİMİ Yetişkinlerin öğrenme biçimleri Görme yoluyla öğrenme Duyma yoluyla öğrenme Tartışma yoluyla öğrenme Yaparak yaşayarak öğrenme... Avrupa'da Yetişkin Eğitimi: Yaşam Boyu Öğrenim İçin En Önemli Nokta. Eğitim ve 2010 Farklı Sistemler Eğitimi, Ortak Hedefler http:// europa.eu.int/comm/education/2010/et_2010_en.html. "Life learning" yani ömür boyu öğrenme ilkesi bu en başlıca ilkelerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki çocuk eğitimi ile yetişkin eğitimi birbirlerinden çok farklı iki kategoridir. DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR. DERLER Kİ... "ALKOLLÜ İÇECEKLER VÜCUDU ISITIR." Alkol vücudun yüzeyine daha fazla kan ulaşmasını sağlar ve bu da ısı kaybına sebep olur. Alkol aldıktan... Özellik tanımı. Adult karar - Yetişkin eğitiminin temel özellikleri onun nesne eğitimdir. Yetişkin eğitimi yetişkin eğitimi sürecine rehberlik bir yolu olarak anlaşılabilir. Olgun, tecrübeli insanlar yetişkinler....