İhtişamdan Sefalete Yeni Türk Edebiyatı’ndaKonak Ve YalıRoman ve Hikaye

Mustafa Dere

İhtişamdan Sefalete Yeni Türk Edebiyatı’ndaKonak Ve YalıRoman ve Hikaye
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-09-02
YAZAR Mustafa Dere
ISBN 6055583651
DOSYA FORMATI 5,10 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Türk mimarîsinin özel ve özgün ürünleri olan “konak”, “köşk” ve “yalı” bugün bir yapı tarzı olarak ortadan kalkmış yahut eskinin restore edilmesi yoluyla başka amaçlarla kullanılıyor olmasına rağmen Osmanlı aristokrat, burjuva ve zengin hayatının önemli bir parçasını oluşturuyordu. Birbirinin türevi olan fakat farklı görünüşlerde ortaya çıkan bu yapılar, söz konusu hayatın bir unsuru olduğu kadar onun yansıma alanı da demektir. Osmanlı İmparatorluğunun yıkılışı sürecinde geçirilen sancılar ise başta doğrudan doğruya yönetimle iç içe olan ailelere ve dolayısıyla onların oturduğu konaklara, yalılara ve köşklere yansımıştır. Edebiyatla hayatın birebir münasebet içinde olması, bu yansımayı kurgusal anlamda çarpıcı yönleriyle takip edebilmemizi sağlamaktadır. Mustafa Dere, İhtişamdan Sefalete Yeni Türk Edebiyatı’nda Konak ve Yalı adlı bu çalışmasında, konuyu roman ve hikâye cihetiyle inceleyip Türk Edebiyatı’ndan birtakım örnekler vermiştir. Palet Yayınları olarak çalışmanın, dar anlamda Türk Edebiyatı’na geniş anlamda ise Türk kültürüne önemli katkılar sağlayacağı kanaatindeyiz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İhtişamdan Sefalete Yeni Türk Edebiyatı’ndaKonak Ve YalıRoman ve Hikaye i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İhtişamdan Sefalete Yeni Türk Edebiyatı’ndaKonak Ve YalıRoman ve Hikaye.

...kullanılıyor... ...ve özgün ürünleri olan "konak" "köşk" ve "yalı" bugün bir yapı Mustafa Dere İhtişamdan Sefalete Yeni Türk Edebiyatı'nda Konak konuyu roman ve hikâye cihetiyle inceleyip Türk Edebiyatı'ndan ... İhtişamdan Sefalete Yeni Türk Edebiyatı'nda Konak ve Yalı ... ... KİTABIN ADI. : İhtişamdan Sefalete Yeni Türk Edebiyatı'nda Konak ve Edebiyatla hayatın birebir münasebet içinde olması, bu konuyu roman ve hikâye cihetiyle inceleyip Türk Edebiyatı'ndan... Edebiyatla hayatın birebir münasebet içinde olması, bu yansımayı kurgusal anlamda çarpıcı yönleriyle takip edebilmemizi sağlamaktadır. Mustafa Dere, İhtişamdan Sefalete Yeni Türk Edebiyatı'nda... 40 TL. Mu ... İhtişamdan Sefalete Yeni Türk Edebiyatı'nda Konak ve Yalı Roman... ... ... Edebiyatla hayatın birebir münasebet içinde olması, bu yansımayı kurgusal anlamda çarpıcı yönleriyle takip edebilmemizi sağlamaktadır. Mustafa Dere, İhtişamdan Sefalete Yeni Türk Edebiyatı'nda... 40 TL. Mustafa Dere, İhtişamdan Sefalete Yeni Türk Edebiyatı'nda Konak ve Yalı adlı bu çalışmasında, konuyu roman ve hikaye cihetiyle inceleyip Türk Edebiyatı'ndan birtakım örnekler... ...Roman ve Hikaye Kategorisiz Urunler İhtişamdan Sefalete Yeni Türk Edebiyatı'nda Konak ve Türk mimarîsinin özel ve özgün ürünleri olan "konak", "köşk" ve "yalı" bugün bir yapı tarzı olarak... Mustafa Dere, Ihtisamdan Sefalete Yeni Türk Edebiyati'nda Konak ve Yali adli bu çalismasinda, konuyu roman ve hikâye cihetiyle inceleyip Türk Edebiyati'ndan birtakim örnekler vermistir. Edebiyatla hayatın birebir münasebet içinde olması, bu Konak ve Yalı adlı bu çalışmasında, konuyu roman ve hikaye cihetiyle Mustafa Dere, İhtişamdan Sefalete Yeni Türk Edebiyatı'nda Konak... Açıklama. DERE, MUSTAFA İhtişamdan sefalete yeni Türk Edebiyatı'nda konak ve Edebiyatla hayatın birebir münasebet içinde olması, bu -Roman ve hikaye-. Konya: Palet ...