Anadolu Kültür Coğrafyasında Erenler

Dr. Yaşar Kalafat

Anadolu Kültür Coğrafyasında Erenler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-05-24
YAZAR Dr. Yaşar Kalafat
ISBN 9752675551
DOSYA FORMATI 12,52 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Türk kültür bölgelerinde ve bu bölgeleri oluşturan halkların arasında kendisini daha fazla hissettiren kültürel stratejilerin emperyalist politikaları halkların demokratik kültürel dayanışmalarının önemini günümüzde çok daha fazla zaruri kılmıştır.Yaşatılan uygulamalarla millet olmanın önemi giderek yok sayılırken kardeş halklardan yapay millet oluşturma uğraşları hızlandırılmıştır. Türk kelimesinin içi planlı bir şekilde boşaltılmak istenilmekte buna paralel olarak da milletperver anlamında olan milliyetçilik kavmiyetçilik veya ırkçılıkla eş anlamda kullanılmakta ve etnik milliyetçilik teşvik edilmektedir.Millet etnik kökenine bakılmaksızın onu meydana getiren halkların bütününden oluşmuştur. Millet olma sürecini tamamlamış toplumlarda halkın yekûnu milleti oluşturur. Türk milleti Türkiye Cumhuriyetini kuran halktır. Cumhuriyetin mensubu halklar görevlerinde ve haklarında eşittirler. Milli bütünleşme inkarcılığı gerektirmez ve o asimilasyon da değildir.Milletini seven onun derdini dert edinen ve onun mutluluğu ile bahtiyar olan anlamında milliyetçi vatansever kimse halkının her kesiminin milliyetçisi vatanseveridir. Milletsever olmak kabile veya bölge severliğin üzerindedir. Bu ortak sevgiden milli güç doğar. Bu gücün birlikteliği emperyalizm karşısında milli mukavemeti artırır. Bu mukavemetin mayası da harcı da halk kültürüdür. Halk kültüründe ortakların demokratik bir saf oluşturmaları bu gücün yenilmezliğini sağlar.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Anadolu Kültür Coğrafyasında Erenler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Anadolu Kültür Coğrafyasında Erenler.

...nemi", "Anadolu Halk Sufizminde Erenlerin Yeri ve Rolleri-I" ... Anadolu Kültür Coğrafyasında Erenler ... ... Anadolu Kültür Coğrafyasında Erenler. id="reduction_amount". 23,50 ₺. Türk kültür bölgelerinde ve bu bölgeleri oluşturan halkların arasında kendisini daha fazla hissettiren kültürel stratejilerin... Yaşar Kalafat. Türk kültür bölgelerinde ve bu bölgeleri oluşturan halkların arasında kendisini daha fazla hissettiren kültürel stratejilerin emperyalist politikaları halkların demokratik kültürel dayanışmalarının... Anadolu Türk Kültür Coğrafyasında Erenler isimli bu ... Erişim Bilgileri: Anadolu Kültür Coğrafyasında Erenler ... ... Anadolu Türk Kültür Coğrafyasında Erenler isimli bu kitapta yer alan çalışmalardan ise İnanç önderlerinin Halk Bilimi İtibariyle Önemi, Anadolu Halk Sufizminde Erenlerin Yeri ve Rolleri-I... Anadolu Dedem Korkut Coğrafyasında Türk Ulucanları ve Mesajları. Kuzeydoğu Anadolu'da Ulucanlar (Diyanet İşleri Başkanlığı Arşiv Kayıtllarına Göre)....