Yüzbaşının Kızı

Alexandr Sergeyeviç Puşkin

Yüzbaşının Kızı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-01-01
YAZAR Alexandr Sergeyeviç Puşkin
ISBN 9752662780
DOSYA FORMATI 3,61 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Rus Edebiyatının ilk büyük hikayecilerinden Puşkinin en önemli eserlerinden biri olan bu kitapta vatanı ve sevdikleri uğruna canını feda etmekten çekinmeyen bir genç subayın cesaret dolu hayat hikâyesini ve bunun yanında ayrılığı, acıyı ve tertemiz bir sevgiyi bulacaksınız. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Yüzbaşının Kızı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Yüzbaşının Kızı.

...z yaşlarında, toparlak yüzlü, pembe yanaklı, açık kumral saçlı kızı Marya İvanovna içeri girer ... Yüzbaşının Kızı ... . Dünya edebiyatına da derin izler bırakan Aleksandr Puşkin muhteşem bir eser ele almıştır. Yüzbaşının Kızı kitabının baş karakteri olan Pyotr Andreyiç, 17 yaşında zengin bir komutanın oğludur. Filmin Konusu: Babasızlığından dolayı hayatı boyunca bedel ödemiş bir kızın hayatı anlatılır. Emine, yolu köylerine düşmüş bir subaya sevdalanmıştır. "Yüzbaşının Kızı, Puşkin'in Rus ne ... Yüzbaşının Kızı (Russkij Bunt) Filmi - Sinemalar.com ... . Emine, yolu köylerine düşmüş bir subaya sevdalanmıştır. "Yüzbaşının Kızı, Puşkin'in Rus nesrini yarattığı öykülerden biridir. Bu nesnel, berrak, yapmacıksız ve vurucu anlatı ancak Puşkin gibi gerçek bir şairin elinden çıkabilirdi." "Yüzbaşının Kızı, Puşkin'in Rus nesrini yarattığı öykülerden biridir. Bu nesnel, berrak, yapmacıksız ve vurucu anlatı ancak Puşkin gibi gerçek bir şairin elinden çıkabilirdi." Dram, romantik, savaş. Yıldız: Vladimir Ilyin, Vladimir Mashkov, Mateusz Damiecki vb. Pyotr Grinyov adında çok genç bir subay, Belogorsk kalesine doğru yol alırken... YKY, Puşkin'in "Yevgeni Onegin"den sonra gelen en önemli eseri olan "Yüzbaşının Kızı"nı Sabahattin Ali ve Erol Güney'in Türkçesiyle sunuyor: 18. DÜNYA KLASİKLERİ DİZİSİ: 8 YÜZBAŞININ KIZI Yayına hazırlayan: Egemen Berköz Dizgi: Yenigün Haber Ajansı Basın ve Yayıncılık A.Ş. Baskı: Çağdaş Matbaacılık Yayıncılık Ltd. Şti. [...] Birlikte Puşkin'in Yüzbaşının Kızı romanını çevirirken ne denli sabırlı olduğuna tanık oldum. Dubrovski olsun, Yüzbaşının Kızı olsun diğerlerinden özg...