Mercan Adası

Robert Michael Ballantyne

Mercan Adası
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-09-27
YAZAR Robert Michael Ballantyne
ISBN 6057982834
DOSYA FORMATI 6,15 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Mercan Adası, Ralph Rover, Jack Martin ve Peter Gay adlı üç çocuğun Güney Pasifik’te batanbirgemidensağkurtularakcenneti andıranbirmercanadasınaçıkmalarını vebuadadayaşadıklarıilginçmaceraları, güzel,heyecanlıgünlerianlatır.Buada yapaybircennettir.Derkengününbirinde adaya,insanyiyen,ilkeltanrılaratapan, yüzlerinesavaşboyalarısürmüşyerliler gelir. Ardından büyük bir fırtına adanın altını üstüne getirir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Mercan Adası i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Mercan Adası.

...rcan adası (1857), Buz dünyası (1859) Kaynaksız içerik itiraz konusu olabilir ve kaldırılabilir ... Mercan Adası - Nedir Ne Demek ... .Kaynak ara: "Mercan adası" - haber · gazete · kitap · akademik · JSTOR (Bu şablonun nasıl ve ne zaman kaldırılması gerektiğini öğrenin). 16.50 TL. Bu feci kazadan kurtulan üç kişi güçlükle bir adaya çıkar. (Tanıtım bülteninden). Mercan Adası yorumları ve incelemeleri, kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve Mercan Adası kitabına benzeyen kitaplar. Mercan Adası'nda ise buna sıkça rastlıyoruz. Mercan adası ya da Atol, su yüzüne kadar çıkan ... Mercan Adası - Robert Michael Ballantyne ... . Mercan Adası'nda ise buna sıkça rastlıyoruz. Mercan adası ya da Atol, su yüzüne kadar çıkan yuvarlak mercan resiflerinin birleşmesinden oluşan adacıklardır. Ada çöktükçe, mercan kolonileri ışığa yakın olabilmek için yükselmeye başlar. mercan adası. şükela: tümü | bugün. (bkz: the coral island). Sözlükte mercan adası kelimesinin manası: Su yüzüne kadar çıkan mercan resiflerinden oluşmuş ada, atol. atol: Mercanların bir araya toplanması ile oluşmuş, halka biçiminde adacık, mercan adası. Robert Michael Ballantyne. Korkunç fırtınalar, karada ve denizde yaşayan olağanüstü yaratıklar, ilginç ülkeler ve tuhaf insanlar... Denizci bir ailenin çocuğu olan Ralph'ın en büyük hayali dünyayı dolaşmak... Atilla YAYLA'nın liberte yayınlarından çıkmış baskısındaki önsözünde de bahsettiği üzere, golding, sineklerin tanrısı'nı mercan adası'na nazire olarak kaleme almıştır. Mercan Adası. Mercan adası ya da atol,Ortasında lagün adı verilen bir göl bulunan, kısmen veya tamamen lagünü çevreleyen adacıklara denir. Mercan Adası Eserin kahramanı Ralph maceraperest bir gençtir. Ralph'in en büyük hayali dünyayı dolaşmak ve hayatına renk katacak maceralar yaşamaktır. Mercan böceği denen ufacık bir yaratık tarafından şekillendirilen verimli, güzel adalar olduğunu, tüm yıl yazı...