Gurebahane-i Laklakan

Ahmet Haşim

Gurebahane-i Laklakan
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-12-18
YAZAR Ahmet Haşim
ISBN 6057972620
DOSYA FORMATI 9,84 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Gurebâhâne-i Laklakan yani “düşkün leylekler evi”, Hâşim’in; bahçesinde beslenen leyleklere atfen Bursa’daki Fransız konsolosluğu binasına yakıştırdığı isimdir. Bursa’ya dair önemli izlenimlerinin de yer aldığı makalesine bu başlığı verir ve 1928’de başka yazılarını da içeren kitabı yine bu isimle çıkar. Ahmet Hâşim’in diline sadık kalınarak yeniden hazırlanan bu edisyon; Müslüman Saati, Yeni Sanatkâr, Yakup Kadri gibi çokça okunan ve ilgi gören başka kısa yazılarından oluşuyor. “‘İşte Gurebâhâne-i laklakan!’ dedi. Biliniz ki bahçemin bu köşesi hakikat halini almış kendi hayalimdir. Bu harap üç oda ile onları çeviren bu bahçe köşesinde, ömrümün bu son günleri sükûn ve tahayyül içinde geçiyor.”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Gurebahane-i Laklakan i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Gurebahane-i Laklakan.

...i! "GURABAHANE-İ LAKLAKAN". Ünlü edebiyatçı Ahmet Haşim'in, "Bilmem Bursa'yı gezerken gördünüz mü? Haffaflar Çarşısı'nın ortasında bir meydan var ... Ara - Yeni Akit | Gurabahane-i-Laklakan Haberleri ... . Bu meydan malul hayvanların düşkünler yurdudur. İnsan eseri olan makina, insan elini adileştirmiştir... Gurabahane-i Laklakan ve Diğer Yazıları, Ahmet Haşim. Kitabın basım bilgileri. Adı: Gurabahane-i Laklakan ve Diğer Yazıları. Yazar ...iki yüzyıl önce Bursa'da dünyanın ilk leylek hastanesi olan Gurabahane-i Laklakan kurulmuş. için: https://soundcloud.com/hep-tuerkce/dunyanin-il ... Gurabahane-i Laklakan Ne Demek - 18/05/2020 - Emlakkulisi.Com ... . Yazar ...iki yüzyıl önce Bursa'da dünyanın ilk leylek hastanesi olan Gurabahane-i Laklakan kurulmuş. için: https://soundcloud.com/hep-tuerkce/dunyanin-ilk-leylek-hastanesi-gurabahane-i-laklakan/s-93dKE. Gurabahane-i Laklakan Dünya Tarihinin ilk ve tek leylek hastanesidir. Osmanlı Devleti döneminde sakat leylekler ve göçmen kuşların tedavi ve bakımının yapıldığı bu hastane... Ahmet Haşim Gurabahane-İ Laklakan Özeti. Salı, 7 Şubat 2012, 14:50 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum. by admin. Bütün Eserleri Gurabahane-i Laklakan Diğer Yazıları en uygun fiyat ve hızlı kargo seçenekleriyle idefix'te. Bütün Eserleri Gurabahane-i Laklakan Diğer Yazıları. 5/5 - 2 Kişi Yorum Yap. gurabahane-i laklakan için ahmet haşim eserinde şöyle yer veriyor: "bilmem bursa'yı gezerken gördünüz mü? haffaflar çarşısı'nın ortasında bir meydan var. bu meydan malûl hayvanların düşkünler... Düşkün leylek evi, 19. yüzyılda başta leylekler olmak üzere göçmen kuşların bakım ve tedavisinin yapılması amacıyla Osmanlı döneminde kurulmuştur. Kargo. Fiyat. Gurabahane-i laklakan diğer yazıları. Ahmet Haşim. Satıcı. 12,00 TL. Sepete Ekle. Gurabahane-i laklakan diğer yazıları. Ahmet Haşim. Biz, bugünkü nesil, fikir ve sanat hayatına, Haşim'in yıldızı altında girdik. Tefekkür ve tehassüsümüzde Piyale ve Şi'r-i kamer şairinin büyük tesirleri oldu. Gurabahane-i laklakan türü. Detaylar için sor. Takip et. Gurabahane-i Laklakan, Ahmet Haşim'in kaleme aldığı ve başta Akşam olmak üzere birkaç gazete ve dergide yayımladığı dağınık yazılarından bir kısmından meydana gelmiştir. 7.80 TL. Ahmet Hâşim'de gözlem gücü ile birlikte şairane sezişin etkileyici bie üslûpla sunulduğu metinlere dönüştüğü görülür. Gurabâhâne-i Laklakân adlı kitabındaki denemeleri bunun en güzel... Gurabahane-i Laklakan ve Diğer Yazıları. Biz, bugünkü nesil, fikir ve sanat hayatına, Haşim'in yıldızı altında girdik. Tefekkür ve tehassüsümüzde Piyale ve Şi'r-i kamer şairinin b...