Spinoza'yı Anlamak

Hadi Rizk

Spinoza'yı Anlamak
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-12-13
YAZAR Hadi Rizk
ISBN 9750511257
DOSYA FORMATI 10,80 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

17. yüzyıl felsefesinin önde gelen düşünürlerinden Spinoza, dönemin Hıristiyan Avrupa’sında Yahudilerin yaşadığı sıkıntılara karşıt Altın Yüzyıl’ını yaşayan Amsterdam’daki refah ve özgürlük ortamında sonradan cemaatten dışlanmasına sebep olacak fikirlerini dile getirmeye başlar. Düşüncelerini Descartes okumalarıyla geliştirip onlara cevaben yazdığı metinlerle kendi konumunu belirler, batıl inançlar ve yanılsamaları saf dışı bırakan bir sistem oluşturur.Spinoza’yı Anlamak, sonsuzun yapıları ve deneyimin gerilimi gibi konuları ele alırken, gerçeğin tamlığı, tözün nedenselliği gibi Spinoza etiğinin temel kavramlarını açıklıyor. Bu kavramlardan faydalanarak birey, doğa yasası, toplumsal sözleşme, politik iktidar, ortak hak, rasyonel arzu gibi evrensel kavramları tartışıyor.Hadi Rizk’in bu çalışması, Spinoza’nın Ethica, Tractatus Theologico Politicus ve Tractatus Politicus gibi eserlerinin temelini oluşturan kavramları sistematik bir yapı çerçevesinde irdeleyerek, Spinoza’yı anlamak isteyenlere bir başlangıç kaynağı oluşturuyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Spinoza'yı Anlamak i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Spinoza'yı Anlamak.

... Gulag'larına* sürmüştür. Baruch Spinoza ... Spinoza'yı Anlamak %15 İndirimli Hadi Rizk ... . Şimdi felsefe tarihinde büyük bir yere sahip olduğunu düşündüğüm bir düşünürün insanın anlama ve algı yetilerini nasıl temizlediğini... Spinoza'yı Anlamak, sonsuzun yapıları ve deneyimin gerilimi gibi konuları ele alırken, gerçeğin tamlığı, tözün nedenselliği gibi Spinoza etiğinin temel kavramlarını açıklıyor. 1677 baskısında okuruna bu notla sunulan anlama yetisinin düzeltilmesi üzerine inceleme spinoza'nın "çalışma planı" gibidir. olgun döneminde belirecek olan çoğu kavr ... Spinoza'yı Anlamak, Hadi Rizk Fiyatı ve Konusu | Kitap365.com ... . olgun döneminde belirecek olan çoğu kavramlaştırma... ...oluşturur.Spinoza`yı Anlamak, sonsuzun yapıları ve deneyimin gerilimi gibi konuları ele alırken, gerçeğin tamlığı, tözün nedenselliği gibi Spinoza etiğinin temel kavramlarını açıklıyor. Spinoza'yı Anlamak, sonsuzun yapıları ve deneyimin gerilimi gibi konuları ele alırken, gerçeğin tamlığı, tözün nedenselliği gibi Spinoza etiğinin temel kavramlarını açıklıyor. 29.25 TL. Spinoza'yı Anlamak, sonsuzun yapıları ve deneyimin gerilimi gibi konuları ele alırken, gerçeğin tamlığı, tözün nedenselliği gibi Spinoza etiğinin temel kavramlarını açıklıyor. 9789750511257. 385830. Spinoza'yı Anlamak. İletişim Yayınları. 31.45. Spinoza'yı Anlamak. Açıklama. Taksit Seçenekleri. Yorumlar. 35.10 TL. Spinozayı Anlamak, sonsuzun yapıları ve deneyimin gerilimi gibi konuları ele alırken, gerçeğin tamlığı, tözün nedenselliği gibi Spinoza etiğinin temel kavramlarını açıklıyor. 28.25 TL. Spinoza'yı Anlamak, sonsuzun yapıları ve deneyimin gerilimi gibi konuları ele alırken, gerçeğin tamlığı, tözün nedenselliği gibi Spinoza etiğinin temel kavramlarını açıklıyor. 31.20 TL. Spinoza'yı Anlamak, sonsuzun yapıları ve deneyimin gerilimi gibi konuları ele alırken, gerçeğin tamlığı, tözün nedenselliği gibi Spinoza etiğinin temel kavramlarını açıklıyor. Spinoza'yı Anlamak sonsuzun yapıları ve deneyimin gerilimi gibi konuları ele alırken gerçeğin tamlığı tözün nedenselliği gibi Spinoza etiğinin temel kavramlarını açıklıyor. ...oluşturur.Spinozayı Anlamak, son...