Açıklamalı Sevadü'l-Azam Tercümesi

Ebu'l Kasım el-Hakim es-Semerkandi

Açıklamalı Sevadü'l-Azam Tercümesi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-11-27
YAZAR Ebu'l Kasım el-Hakim es-Semerkandi
ISBN 6055719432
DOSYA FORMATI 8,13 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Müellifimiz El-Hakim Es-Semerkandi, Hanefi ve ilk dönem Maturidi alimlerindendir. Eseri "Es-Sevadül-Azam" Ehl-i Sünnet ve'l-Cemaat Maturidiyye mezhebinin başlangıç devri eserlerinin önemli örneklerinden biri olup, yazıldığı dönemde Samaniler'in resmi akidesi kabul edilmiş ve bölgedeki medreselerde hatta Osmanlılardan günümüze kadar bütün medreselerde ders kitabı olarak okutula gelmiştir."Müslümanların oluşturduğu büyük cemaat, çoğunluk" anlamına gelen eser yani "Es-Sevadül-Azam" altmış iki ana başlıktan oluşmakta, Ehl-i Sünnet ve'l-Cemaat Maturidiyye mezhebine göre iman konularını ele almaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Açıklamalı Sevadü'l-Azam Tercümesi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Açıklamalı Sevadü'l-Azam Tercümesi.

...amlı ve Açıklamalı Tercüme Celaleyn Tefsiri (5 Ci ... Açıklamalı Sevadü'l-Azam Tercümesi PDF - İndir Kitap PDF ... ... 28 TL. Yayın Yılı 2014 ISBN 9786055440831 Yasin Yayınları Açıklamalı ve Kelime Anlamlı Sevadül Azam Tercümesi kitabını incelemektesiniz. 12.50 TL. Yani "es-Sevadü'l-Azam" altmış iki ana başlıktan oluşmakta Ehl-i Sünnet ve'l-Cemaat mezhebine göre iman konularını ele almaktadır. Ebu'l Kasım el-Hakim es-Semerkandi. Bu kitap yazımından bugüne çağdaşı olan İmam Tahavi'nin el-Akidetü'l Tahaviyye isimli akaid eseriyle beraber selef metodundan kopmadan Hanefi Maturidi akaid... Seni gördüğüme sevindim AtılgOkuy - Açıklam ... Sevadül Azam Tercümesi Kelime... | KitapKalbi Yayıncılık ... ... Seni gördüğüme sevindim AtılgOkuy - Açıklamalı Sevadü'l-Azam Tercümesi bedav...