Niyazi Mısri (Karton Kapak)Burc-ı Belada Bir Merd-i Hüda

Mustafa Tatcı

Niyazi Mısri (Karton Kapak)Burc-ı Belada Bir Merd-i Hüda
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2011-02-01
YAZAR Mustafa Tatcı
ISBN 6054042265
DOSYA FORMATI 7,89 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Niyâzi-i Mısrî, Halveti tasavvuf tarihinin en renkli simalarından biridir. Çoşkun ve cezbeli bir sufi olan Mısrî 1618’de Malatya’da doğmuş, Diyarbakır, Mardin, Kerbelâ, Mısır, İstanbul, El malı, Uşak, Kütahya ve Bursa’da yaşamış ve nihayet 1694 senesinde, sürgüne gönderildiği Limni’de vefat etmiştir. Mısır’da öğrenim gördüğü için kendisi Mısrî diye tanınmıştır. İbn-i Arabî, Hz. Mevlana ve Yunus Emre düşüncesinin XVII. asırdaki takipçilerinden olan mutasavvıf adeta bu üç büyük arifin düşüncelerinin harmanlandığı bir mükemmel terkiptir. Fikirleriyle bütün çağlarla hitap eden ve insanlığ ın varmak istediği hakikatin şahıkalarında dolaşan bir gönül adamı olan Mısrî, şiirlerinde aşka ve irfana ait hakikatleri damıtıp süzerek devrinin en güzel Türkçesiyle insanımıza takdim etmiştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Niyazi Mısri (Karton Kapak)Burc-ı Belada Bir Merd-i Hüda i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Niyazi Mısri (Karton Kapak)Burc-ı Belada Bir Merd-i Hüda.

... MISRÎ. Mehmed Niyâzî-i Mısrî. Tasavvuf tarihinin en renkli gönül sultânlarından biridir ... Niyazi-i Mısri (Ciltli); Burc-ı Belâda Bir Merd-i Hudâ - Mustafa Tatcı... ... . Coşkun ve cezbeli bir sufî olan Hz. Niyâzi-i Mısrî, Halveti tasavvuf tarihinin en renkli simalarından biridir. Çoşkun ve cezbeli bir sufi olan Mısrî 1618'de Malatya'da doğmuş, Diyarbakır, Mardin, Kerbelâ, Mısır, İstanbul, El malı, Uşak... Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Burc-ı Beleda Bir Merd-i Huda. Mehmed Niyâzî-i Mısrî. Tasavvuf tarihinin en renkli gönül ... Namık Kemal : Hürriyet Kasidesi Şiiri ... . Burc-ı Beleda Bir Merd-i Huda. Mehmed Niyâzî-i Mısrî. Tasavvuf tarihinin en renkli gönül sultânlarından biridir. You are here: Home › Books › Burc-ı Belada Bir Merd-i Hüda Niyazı-i Mısri. Download ePub. Mehmed Niyâzî-i Mısrî. Tasavvuf tarihinin en renkli gönül sultânlarından biridir. Burc-ı Belâda Bir Merd-i Hüdâ NİYÂZÎ-İ MISRÎ Mehmed Niyâzî-i Mısrî. Mısırda öğrenim gördüğü için Mısrî diye tanınmıştır. İbn Arabî, Hz. Mevlânâ ve Yûnus Emre düşüncesinin XVII. Burc-ı Belâda Bir Merd-i Hudâ - Niyâzî-i Mısrî hakkında testler, değerlendirmeler, kitabın karakterleri, diğer baskıları ve daha fazlası. Burc-i Belada Bir Merd-i Huda Niyazi-i Misri [Mustafa Tatcý] on Amazon.com. Burc-i Belada Bir Merd-i Huda Niyazi-i Misri (Turkish) Hardcover - January 1, 2015. Niyazi-i Mısri. 29. fiyat. Hazret-i Niyazi-i Mısri. Burc-ı Belâda Bir Merd-i Hüdâ NİYÂZÎ-İ MISRÎ. Mehmed Niyâzî-i Mısrî. Tasavvuf tarihinin en renkli gönül sultânlarından biridir. Coşkun ve cezbeli bir sufî olan Hz. ...Belâda Bir Merd-i Hüdâ, Mustafa Tatcı, H Yayınları, Niyazi Mısri. Niyâzi-i Mısrî, Halveti tasavvuf tarihinin en renkli simalarından 2. Hamur Kağıt Amerikan Kapak Türkçe. Barkod. 9786054042265....