Te'vilatü'l Kur'an Tercümesi 13

Ebu Mansur el-Matüridi

Te'vilatü'l Kur'an Tercümesi 13
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-12-11
YAZAR Ebu Mansur el-Matüridi
ISBN 6052174739
DOSYA FORMATI 4,75 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Ebû Mansûr el-Mâtürîdî(Ö. M. 944), Ehl-i sünnet kelâmı ile dirayet tefsirinin kurucusu ve Hanefî fıkhının geliştiricisidir. Günümüze ulaşan ilk dirayet tefsirinin müellifidir. İmam Mâtürîdî, Te'vîlât'ında, sahabe, tâbiîn ve tebe-i tâbiîn neslinden intikal eden açıklamaları da nakletmiştir. Böylece, muhtemel anlamları akıl yürüterek belirlemeye çalışmak suretiyle te'vil yöntemini uygulamıştır. Eserde, itikadî mezheplere dair bilgilere yer verildiği gibi, fıkhî mezheplere, özellikle Şafiî fıkhına ilişkin bilgilere de yer verilir.Te'vîlâtü'l Kur'ân Tercümesi, Mâtürîdî'nin günümüze intikal eden en hacimli eseri olup tefsire dair erken devir İslâm düşüncesi ürünlerinin en önemlilerindendir. Kitap, başta tefsir olmak üzere kelâm, mezhepler, fıkıh, usûl-i fıkıh gibi temel İslâmî ilimlerin yanı sıra İslâm dışı din ve mezheplere ilişkin değerli bilgiler de içerir. Eserin tamamı 17 cilt olup, 13. cildini takdirlerinize sunuyoruz. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Te'vilatü'l Kur'an Tercümesi 13 i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Te'vilatü'l Kur'an Tercümesi 13.

...e intikal eden en hacimli eseri olup tefsire dair erken devir İslâm düşüncesi ürünlerinin en önemlilerindendir ... Tevilatül Kuran Tercümesi 13 ... . Te'vîlâtü'l Kur'ân Tercümesi, Mâtürîdî'nin günümüze intikal eden en hacimli eseri olup tefsire dair erken devir İslâm düşüncesi ürünlerinin en önemlilerindendir. 13.00 TL 10.56 TL. 30 TL. Te'vilatü'l Kur'an Tercümesi 13.Cilt - Ebu Mansur el-Matüridi, 30,00 TL, Avantajlı Fiyat ve Kampanyalarıyla ahrariyye.com'da İncelemek İçin Tıklayın. 40.50 TL. Tevilatül Kuran Tercümesi 13Tevilatül Kuran Tercümesi 13 - Ebû Ma ... Te'vilatü'l Kur'an Tercümesi - 13 | Kitapsepeti - Online Kitap Alışveriş... ... .com'da İncelemek İçin Tıklayın. 40.50 TL. Tevilatül Kuran Tercümesi 13Tevilatül Kuran Tercümesi 13 - Ebû Mansûr el-Mâtürîdî(Ö... 40.50 TL. Te'vîlâtü'l Kur'ân Tercümesi, Mâtürîdî'nin günümüze intikal eden en hacimli eseri olup tefsire dair erken devir İslâm düşüncesi ürünlerinin en önemlilerindendir....