Dil ve KültürTürkçenin ve Başka Dillerin Gelişmeleri, Türkçenin Durumu ve Soruları Üzerine Yazılar

Suat Yakup Baydur

Dil ve KültürTürkçenin ve Başka Dillerin Gelişmeleri, Türkçenin Durumu ve Soruları Üzerine Yazılar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-12-17
YAZAR Suat Yakup Baydur
ISBN 6052984284
DOSYA FORMATI 7,94 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

1953’te, bir deniz kazası sonucu yaşama veda etmişti Suat Yakup Baydur. Henüz 41 yaşındaydı… Kuşağının parlak akademisyenlerinden ve daha önemlisi en donanımlı aydınlarındandı. Filolog ve felsefeciydi. Antik çağdan Aristoteles, Platon, Solon, Hesiodos ve çağdaşı Walter Kranz, Peterich Eckhart, Clemens Brentano gibi isimlerin eserlerini özgün dilinden Türkçeye çevirmişti. Onun dil ve Türkçe üzerine söyledikleri hâlâ geçerliliğini koruduğu gibi, sunduğu öneriler dikkate alınsaydı, bugün bambaşka bir kültür ortamında olacaktık... Hasan Âli Yücel’in “Platon’un akademisinde okumuş antik çağ filozofu gibiydi. Türk kültürünün bugünü ve geleceği için öne sürülmüş yanlış düşüncelere karşı çıkan bir kahramandı,” dediği, Haldun Taner’in “İdeal Türk aydınıydı. Bu ülkenin yetiştirdiği seçme bir değerdi,” sözleriyle andığı Suat Yakup Baydur’un dil üzerine çeşitli makalelerinden oluşan Dil ve Kültür, Türkçe konuşan, yazan, düşünen herkesi ilgilendirecek yazılar içeriyor. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Dil ve KültürTürkçenin ve Başka Dillerin Gelişmeleri, Türkçenin Durumu ve Soruları Üzerine Yazılar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Dil ve KültürTürkçenin ve Başka Dillerin Gelişmeleri, Türkçenin Durumu ve Soruları Üzerine Yazılar.

...ekenler. Canlı bir varlık olarak dil, türlü etkilerle değişim göstermektedir ... Dil ve Kültür - Cumhuriyet Bilgeleri; Türkçenin ve Başka... ... . DİLLERİN SINIFLANDIRILMASI VE Türkçenin DÜNYA Dilleri ARASINDAKİ Yeri. * BuGün yeryüzünde Kaç dil konuşulduğu sözleşmesinde saklı olarak belli degildir. ...ve Başka Dillerin Gelişmeleri Türkçenin Durumu ve Soruları Üzerine Yazılar. Dil ve Kültür, Türkçe konuşan, yazan, düşünen herkesi ilgilendirecek yazılar içeriyor. Orhun ve Yenisey yazıtları bulunan en eski Türkçe yazı dili ve en eski metin ... Dil ve Kültür - Cumhuriyet Bilgeleri; Türkçenin ve Başka... ... . Orhun ve Yenisey yazıtları bulunan en eski Türkçe yazı dili ve en eski metinlerindendir. Karahanlılarla birlikte Türkçenin İslamiyet'ten önceki dönemi kapanmıştır. XI....