Beyaz Bir Kıyı

Sevinç Çokum

Beyaz Bir Kıyı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-01-15
YAZAR Sevinç Çokum
ISBN 6055147341
DOSYA FORMATI 3,20 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Beyaz Bir Kıyı, Sevinç Çokum'un 1994'teki Fas seyahatinin ardından varlık bulan, birbirinin devamı niteliğinde bir öyküler toplamı. Şiirsel bir üslupla örülen kitap, Mağrip'in eski büyülü dünyasına girerek modern hayatla çelişkileri masalsı bir düş atmosferinde dile getiriyor. İncelikler, dostluk, sevgi, inanç gibi değerlerin gölgesinde insanın dünyadaki evrimi, değişimi, çapraşık ve tutkulu kavgası sergileniyor. Bir yandan da Fas'ın eski mahalleleri vurucu ve izlenimci tablolar halinde yansıyor sayfalara.".. Tabağın bir yanına oturtulmuş limon sarısı enginar bana İstanbul kadar yakın gelmişti. Abdülgaffar kalamara 'sol' diyordu, mercan balığına 'ruji'.İki ucundan neredeyse iki kişinin tutması gereğince ağır balık tabağını merasim subayı tavrıyla getirmişti. Yüzünün ciddiyetinin gerisinde bir kahkaha saklı olduğunu biliyorum. Bu da Şark'ın özelliği. Hemence gülüvermek, hemence ağlayıvermek..."“…Eviniz ne güzeldi... Başımı dayadığım yastığın ucunda akşam oluyordu.Şehir mavi mor bir fanusun içinde eriyordu. Kasetteki akşama karışmış ses Sabah Fahri'nindi. Endülüsî şarkılar, gazellerdi okuduğu. Bana iftar vakti alacalarını, kandillerin yandığını hatırlatan o ses 'aman aman'ları ‘hey hey'leriyle nasıl da bize benziyordu…”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Beyaz Bir Kıyı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Beyaz Bir Kıyı.

...Bir Kıyı, bir romanın ayrı ayrı bölümleri de diyebileceğimiz, aynı zamanda bağımsız hikâyelerden oluşuyor ... Beyaz Bir Kıyı En Uygun Fiyata Sizleri Bekliyor. ... . Sevinç Çokum. Beyaz Bir Kıyı, bir romanın ayrı ayrı bölümleri de diyebileceğimiz, aynı zamanda bağımsız hikâyelerden oluşuyor. 1994 yılında Fas'a giden Sevinç Çokum, bu ülkeyi tarihi, coğrafyası... Sevinç Çokum. Beyaz Bir Kıyı, sevinç Çokum´un 4 yılda kaleme aldığı, aslında bir romanının ayrı ayrı bölümleri de diyebileceğimiz hikayelerinden oluşuyor. Beyaz Bir Kıyı - Sevinç Çokum. Beyaz Bir Kıyı, Sevinç Çokum''un 1994''teki Fas seyahatinin ardından varlık ... Beyaz Bir Kıyı Sevinç Çokum ... . Beyaz Bir Kıyı - Sevinç Çokum. Beyaz Bir Kıyı, Sevinç Çokum''un 1994''teki Fas seyahatinin ardından varlık bulan, birbirinin devamı niteliğinde bir öyküler toplamı. Beyaz Bir Kıyı Sevinç Çokum'un 1994'teki Fas seyah...