Asr-ı Saadette Üç ÖğretmenMuaz B. Cebel - Eb'd-Derda - Ubade B. Samit

Dr. Mehmet Akbaş

Asr-ı Saadette Üç ÖğretmenMuaz B. Cebel - Eb'd-Derda - Ubade B. Samit
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-11-27
YAZAR Dr. Mehmet Akbaş
ISBN 6054605200
DOSYA FORMATI 12,18 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu üç sahâbî, hayatlarıyla büyük bir tesir icra etmiştir. Onlar bir taraftan İslamı öğretirlerken diğer taraftan toplumsal hayatın merkezinde yer alarak Kur’anın ilkelerine muhalif gördükleri hal ve hareketleri ortadan kaldırarak toplumun ıslahı yönünde çaba sarf etmişlerdir. Bu hususta bazen idarecilerle karşı karşıya gelip gerektiğinde vaaz ve nasihat, gerektiğinde sert şekilde eleştirmekten geri durmadılar.Her birinin ayrı ayrı şehirlere yerleşmesi halife Hz. Ömer’in emri üzerine gerçekleşmişti.Bu güzide üç şahsiyet, bölgede yaşadıkları süre içerisinde büyük etki meydana getirdiler. Çevrelerinde kümelenmiş olan insanları cami ortamında Kur’anla tanıştırıp onun hayat bahşeden ilkelerini öğrenmelerine vesile oldular. Onlar bu çabalarıyla bölgede İslâmın ilk öğretmenleri olma payesini elde ettiler.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Asr-ı Saadette Üç ÖğretmenMuaz B. Cebel - Eb'd-Derda - Ubade B. Samit i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Asr-ı Saadette Üç ÖğretmenMuaz B. Cebel - Eb'd-Derda - Ubade B. Samit.

... - Ubade B. Samit Asr-ı Saâdette Üç Öğretmen (Muâz b ... Asrı Saadette Eğitim ... . Cebel, Ebu'd-Derdâ, Ubâde b. Sâmit -r. anhum-) Nida Yayıncılık, İstanbul 2011. • Asr-ı Saadet. Ubâde b. Sâmit. Medineli olup Hazrec kabilesine mensuptur. Ömer döneminde İslam'ı öğretmek maksadıyla Muaz b. Cebel ve Ebu'd-Derdâ ile birlikte Suriye'ye gönderildi. Asr-ı saadette üç öğretmen : (Muaz b. Cebel, Ebu'd Derda, Ubade b. Samit "r.anhum"). Başlık Yine Asr-ı Saadet'in nadide h ... Asr-ı Saadette Üç Öğretmen : (Muaz B. Cebel, Ebu'd Derda, Ubade...) ... . Samit "r.anhum"). Başlık Yine Asr-ı Saadet'in nadide hadiselerinden olan Rıdvan Biatı'nda "Peygamberimizin emrinden Hz. Ubâde 35 yaşında İslam dairesine girdi. Herkes susmuştu. Resûlullah suali üç defa tekrarladı. Bu altı müslüman Muaz b. Hâris b. Rıfâ'a, Ubâde b. Sâmit, Yezid b. Sa'lebe, Abbâs b. Ubâde, Ebû'l-Heysem Mâlik Teyyehân, Uveym b. Sa'ide idi. Asr-ı saadette üç öğretmen : (Muaz b. Cebel, Ebu'd-Derda, Ubade b. Samit ''r.anhum''). Author: Akbaş, Mehmet, 1972 Asr-ı Saadet Tv. Giriş. Asr-ı saâdet'te Kur'ân-ı Kerîm'in tamamını ezberleyen Medineli beş sahâbîden biri olan Ubâde, Ashâb-ı Hz. Ömer de Ubâde b. Sâmit'i Muâz b. Cebel ve Ebü'd-Derdâ ile birlikte Suriye'ye yolladı. Bu üç sahâbî, hayatlarıyla büyük bir tesir icra etmiştir.