100 Soruda Çanakkale Muharebeleri

Zekeriya Kurşun

100 Soruda Çanakkale Muharebeleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2020-02-27
YAZAR Zekeriya Kurşun
ISBN 6055112981
DOSYA FORMATI 3,94 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Dünya tarihinin gördüğü en büyük savaşlardan biri olan Çanakkale muharebeleri aynı zamanda sonuçları itibariyle Osmanlı/Türk tarihinin en büyük zaferidir. Bu savaş neticesinde Osmanlının küllerinden doğan yeni Türkiye Cumhuriyeti kurulmuş ve pek çok millet de bundan ilham alarak kendi milli mücadelelerini başlatmışlardır. Çanakkale muharebeleri medeniyetin ürettiği son teknolojinin en büyük savaşı olduğu gibi aynı medeniyetin sergilediği vahşetin de büyük bir göstergesidir. Dünya tarihini derinden etkileyen bu muharebeler hakkında bugüne kadar pek çok çalışma yapılmıştır. Elinizdeki bu kitap bu çalışmaların bir hülasasıdır. Bu kitap 100 soruda Çanakkale muharebelerinin sebeplerini, coğrafyasını, savaşan tarafların güçlerini ve hâlet-i ruhiyelerini, asker ve komutanların fikir ve taktiklerini ve nihâyetinde Türk milletini zafere götüren komutanları ve süreci akıcı bir dil ve üslupla ele almaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz 100 Soruda Çanakkale Muharebeleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap 100 Soruda Çanakkale Muharebeleri.

...ale İzleri, İstanbul 1926, ayrıca bk. Bu kitap 100 soruda Çanakkale muharebelerinin sebeplerini coğrafyasını savaşan tarafların güçlerini ve hâlet-i ruhiyelerini asker ve komutanların fikir ve taktiklerini ve nihâyetinde Türk milletini zafere ... 100 Soruda Çanakkale Muharebeleri by Zekeriya Kurşun , Ali Satan ... ... 22 TL. Elinizdeki bu kitap bu çalışmaların bir hülasasıdır. Bu kitap 100 soruda Çanakkale muharebelerinin sebeplerini, coğrafyasını, savaşan tarafların güçlerini ve hâlet-i ruhiyelerini, asker ve... Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. 100 Soruda Çanakkale Muharebeleri. Elinizdeki bu kitap bu çalışmalar ... 100 Soruda Çanakkale Muharebeleri ... ... Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. 100 Soruda Çanakkale Muharebeleri. Elinizdeki bu kitap bu çalışmaların bir hülasasıdır. Bu kitap 100 soruda Çanakkale muharebelerinin sebeplerini, coğrafyasını, savaşan tarafların güçlerini ve halet-i ruhiyelerini... Dünya tarihini derinden etkileyen bu muharebeler hakkında bugüne kadar pek çok çalışma yapılmıştır. Elinizdeki bu kitap bu çalışmaların bir hülasasıdır. Bu kitap 100 soruda Çanakkale... Dünya tarihini derinden etkileyen bu muharebeler hakkında bugüne kadar pek çok çalışma yapılmıştır. Elinizdeki bu kitap bu çalışmaların bir hülasasıdır. Bu kitap 100 soruda Çanakkale... 100 ...