Sözün Bittiği Yerdeyiz

Ahmet Akın

Sözün Bittiği Yerdeyiz
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-11-27
YAZAR Ahmet Akın
ISBN 6055224097
DOSYA FORMATI 8,87 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Siyasi prim yapacağım diye topluma kin ve nefret tohumları saçanlara Başbakan da olsa izin vermemeliyiz. Atatürk’ü sevmeyebilirsiniz, Laik Cumhuriyet’i sevmeyebilirsiniz, Türkleri sevmeyebilirsiniz, Osmanlı Hanedanı’nın olduğu gibi Bizans aşığı da olabilirsiniz. Fakat ne olur, başka Türkiye olmadığını hiç aklımızdan çıkarmayalım. Gözlerimiz ne renk olursa olsun, göz yaşlarımız aynı renktir.”Yandaş medya ile zoraki destekçiler gözleri dönmüş bir şekilde söylemlerine devam ediyorlar. Kimisi, “Yüz şehit mi önemli, yoksa Apo’nun ev hapsine alınması mı? diyor. Bir başkası, “Çanakkale Savaşı’nda Türkler savaşmamıştır” diyebiliyor. Bir diğeri, “İnsanlarımızın özgürlüğü ülkenin bölünmesinden daha önemlidir” diyor. En radikal öneriyi yapan ise, “Türk Silahları lağvedilmelidir” görüşünde. “Doğum günleri ve sünnet törenleri camilerde yapılsın” diyenler ise yemeğin tuzu biberi oluyor. İnanın bu söylemlere karşı söyleyecek söz bulamıyorum. “Allah akıl fikir versin. Sağduyudan, vatan ve millet sevgisinden kimseyi yoksun bırakmasın.”“Yoksulluk ve cehalet sanki kader gibi gösterildi. Türkiye, Avrupa Rüşvet ve Yolsuzluk Ligi’nde hızla birinciliğe yükseldi. Bu utanç tablosunu bizlere yaşatanlar da bu ülkenin okullarında ve üniversitelerinde okumuştu. Osmanlı’nın en kötü mirası olan cehalet ve eğitimsizlik bir kez daha toplumu ve Atatürk Cumhuriyeti’ni vuruyordu.”“Vahabilerin paraları ile cari açığın karşılandığı, hızlı bir şekilde Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temelinden sarsıldığı, Ulus Devlet yapısının yok edilmeye çalışıldığı, yandaşların ve döneklerin baş tacı edildiğini, otokritik bir rejime doğru gidildiği, borca dayalı bir sistemle ekonominin büyütüldüğünü, zenginin daha zengin edildiği ve yoksulların dini duyguları kullanılarak kandırıldığını söylemek bizden. İster inanın, ister inanmayın.”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Sözün Bittiği Yerdeyiz i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Sözün Bittiği Yerdeyiz.

...Paul damga vurmuş. Sözün Bittiği Yer ? 10:53:00 ... Sözün Bittiği Yer | Forum ... . yazımızı okumadan önce fon müzigini dinlemenizi tavsiye ederiz. ama kötüleri atlayarak; Onunla geçtiğin yerlerden geçmek isteyeceksin,gittiğiniz yerlere gitmek… Evvelsi yıl The İmam filmiyle uzun bir süre gündemi meşgul eden yönetmen İsmail Güneş'in yeni filmi Sözün Bittiği Yer'i izledikten sonra, hafızamı tazelemek adına filmin fragmanını tekrar izledim. İnsan sözünden ve sohbetinden belli olur. Söz ... Fon Müzikleri Sözün Bittiği Yer MP3 İndir Müzik Dinle Sözün Bittiği... ... . İnsan sözünden ve sohbetinden belli olur. Sözün de bittiği zamanlar ve mekânlar vardır. Kâl yani söz, hâle dönüşür orada. Şimdi öyle bir yerdeyim. Sözün bittiği yer. Günün son dersinin sonuna gelinmişti. Öğrenciler bir anda kapıya yöneldi. Ali, yerinden kalkmadı. Ağır ağır eşyasını topladı....