Mimarlık TarihiDers Notları 1

Prof. Dr. Belkıs Mutlu

Mimarlık TarihiDers Notları 1
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-01-01
YAZAR Prof. Dr. Belkıs Mutlu
ISBN 9759355104
DOSYA FORMATI 3,55 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

En kısa ve yüzeysel bir mimarlık tarihi araştırmasında bile, strüktür ve biçimlerin zaman, bölgeye bağlı olduğu, yani kişisel iradeden çok, dış koşullar tarafından oluşturulduğu fark ediliyor. Mimarlık insanoğlunun gereksinimleri, teknolojisi, genel ve dinsel siyaseti, sanat anlayışı, fikirleri, davranışları ve amaçlarına olduğu kadar jeolojik yapı ve iklimle de uzlaşmak zorundadır. Belirli bir uygarlığın sanatı incelendiğinde, kendi toplumunu yansıttığı görülür. Bütün büyük sanatçılar kişisel yaratıcılıkları sayesinde devrimci, ilerici eserler vermişlerdir, bu gerçeği tartışmak olanaksız, fakat kimse hiç bir zaman aslında kendi çağının olmayan bir eser yaratmadı, zira yaşayan bir varlık olarak zaman ve mekânda belirli bir yerde bulunuyordu. Belki bazı özel koşullarda diğer sanatçılar bazen kendi fildişi kulelerine çekilebildiler, ama mimar bunu hiç gerçekleştirmedi, zira mimarlık daima çok karmaşık çağdaş sorunların çözümlenmesini amaçlıyordu. Bu sebepten mimarlık tarihini de çevre koşullarından soyutlamak hiçbir çağda mümkün olmuyor. Bu kadar geniş kapsamlı bir konuda yapılacak araştırmaların, çağımızda profesyonel bir ekip tarafından gerçekleştirilmesi daha doğal; ne var ki, burada sunulan birkaç yıl önce öğrenciler için ders notları hazırlamak amacıyla derlenenlerden bir bölümdür.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Mimarlık TarihiDers Notları 1 i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Mimarlık TarihiDers Notları 1.

...lendi! Mimarlık Tarihi Ders Notları 1. En kısa ve yüzeysel bir mimarlık tarihi araştırmasında bile, strüktür ve biçimlerin zaman, bölgeye bağlı olduğu, yani kişisel iradeden çok, dış koşullar tarafından oluşturulduğu fark ediliyor ... Mimarlık Tarihi Ders Notları-1 Belkıs Mutlu ... . Mimarlık ve sanat tarihi 1 ders notudur. Tipik bir yunan tapınağı çepeçevre simetrik bir bina olup genellikle her hangi bir cephesinden vurgulanmaz. Uluslararası İkisat Vize Ders Notu 1. Bölüm. To view this video please enable JavaScript, and consider upgrading to a web browser that supports HTML5 video. KÜBRA GÜLTEN KAYNAKLAR: 1)Mimarlık tarihi ders notları 1. En kısa ve yüzeysel bir mi ... MİMARLIK TARİHİ DERSİ | Mimarlık Tarihi ... . Uluslararası İkisat Vize Ders Notu 1. Bölüm. To view this video please enable JavaScript, and consider upgrading to a web browser that supports HTML5 video. KÜBRA GÜLTEN KAYNAKLAR: 1)Mimarlık tarihi ders notları 1. En kısa ve yüzeysel bir mimarlık tarihi araştırmasında bile, strüktür ve biçimlerin zaman, bölgeye bağlı olduğu, yani kişisel iradeden çok, dış koşullar tarafından oluşturulduğu fark ediliyor. Ek olarak Mimarlık Tarihi Ders Notları 1 isimli kitaba ait kitap tanıtımı, kitabın özeti, kapak fotoğrafı ve diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Mimarlık Tarihi Ders Notları 1 Kim Tarafından Yazıldı? Dersin Uygulanması. 1 hafta- Tarih Öncesi Kültürler, Kronolojik Tablo, Paleolotik ve Neolitik Dönem. Mutlu Belkıs, Mimarlık Tarihi Ders Notları I, Mim...