Evliya Çelebi Seyahatnamesi

Evliya Çelebi

Evliya Çelebi Seyahatnamesi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-06-15
YAZAR Evliya Çelebi
ISBN 6055545673
DOSYA FORMATI 7,80 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

19 Ağustos 1930 gecesi, rüyasında gördüğü Hz. Peygamber’in elini öperek heyecanlanıp ‘’ Şefaat ya Resulullah’’ diyecek yerde ‘’ Seyahat ya Resulullah’’diyerek kendi geleceğine farklı bir kapı aralayan Evliya Çelebi, tam kırk yıl boyunca bütün Osmanlı coğrafyasını adım adım dolaştı. Kimi zaman han odalarında menakıb dinledi, kimi zaman da çarşıların kalabalığına karışıp değişik kültürlerin insanları ile tanıştı.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Evliya Çelebi Seyahatnamesi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Evliya Çelebi Seyahatnamesi.

...ni size tanıtmak istedim. Seyahatname (Osmanlı Türkçesi: سياحت نامه), Evliya Çelebi Seyahatnamesi (Osmanlı Türkçesi: اوليا چلبى سياحتنامه سى) Evliya Çelebi tarafından 17 ... Evliya Çelebi Seyahatnamesi 1.kitap , Orhan Şaik Gökyay... | İdefix ... . yüzyılda yazılmış olan gezi yazısı kitabıdır. Daha sonra başlayan neşir çalışmaları uzun bir sürece yayılmıştır (Evliya Çelebi Seyahatnâmesi, I-VI, nşr. A Guide to the Seyahatname of Evliya Çelebi. Bibliographie raisonneé, Wiesbaden 1992). İşte Seyahatname'nin ortaya çıkmasına vesile olan olaylar bütününü bizler böyle okuyoruz. Evliya Çelebi, Seyahatnâme'sinde gezip gördüğü yerleri ke ... Sabah: Evliya Çelebi Seyahatnamesi - ERHAN AFYONCU ... . Bibliographie raisonneé, Wiesbaden 1992). İşte Seyahatname'nin ortaya çıkmasına vesile olan olaylar bütününü bizler böyle okuyoruz. Evliya Çelebi, Seyahatnâme'sinde gezip gördüğü yerleri kendine has tarz ve üslûbu ile bizlere aktarmaktadır. Seyahatname'den Seçmeler (Evliya Çelebi) SEYAHATNAME (EVLİYA ÇE. Asıl adı Derviş Mehmed Zillî olan Evliya Çelebi 1611 yılında İstanbul Unkapanı'nda doğdu. Evliya Çelebi'nin 1611 yılında İstanbul'da dünyaya geldiği bilinmektedir. Evliya Çelebi ve Seyahatname tarihin akışını değiştiren isim ve eserlerden biri olarak bilinmektedir. 1841'de Evliya Çelebi Tarihi'nin seçmelerden oluşan bir baskısının yapılması kararlaştırıldı. Evliya Çelebi Seyahatnamesi yıllarca okunuş hataları ve birçok eksiği olan bu neşirden kullanıldı. Yazıda "Evliya Çelebi Seyahatnamesi " hakkında bilgiler, özeti, konusu, ...