Efendi ile Uşağı

Lev N. Tolstoy

Efendi ile Uşağı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-04-11
YAZAR Lev N. Tolstoy
ISBN 6059888134
DOSYA FORMATI 8,67 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Anlatacağımız bu olay 1870’lerde bir kış mevsiminde geçti. Aziz Nikolay Yortusunun ertesi günüydü. Yortu köyün kilisesinde topluca kutlanmıştı, ama ikinci sınıf tüccar Vasili Andreyiç Brehunov kiliseyi bir türlü bırakıp işlerinin başına dönemedi. Kilise yönetim başkam olan tüccar, yortuyu daha sonra bir de evinde kutlayarak akraba ve tanıdıklarını ağırlamak zorundaydı. Ancak evinden son konuklar gider gitmez yol hazırlığına koyuldu. Komşu köyden bir toprak ağasının bir süre önce fiyatım kararlaştırdıkları korusunu almaya gidecekti. Kentli tüccarlar bu yağlı parçayı elinden kapmadan bitirmeliydi işini. Vasili Andreyiç koruya yedi bin ruble verdi diye toprak ağası fiyatı 10 bine yükseltmişti. Aslına bakılırsa yedi bin ruble korunun değerinin yarısıydı. Belki Vasili Andreyiç fiyatı on binden aşağı düşürebilirdi; çünkü koru, onun bulunduğu bucağın sınırları içindeydi ve ilçenin tüccarlarıyla aralarında varılan anlaşmaya göre, bir tüccar bir başkasının bucağında satılan malın fiyatını artıramazdı. Ne var ki, il merkezindeki kereste tüccarları göz dikmişti Goryaçkino köyü korusuna. Vasili Andreyiç onlardan önce davranıp toprak ağasıyla pazarlığı sonuca bağlamalıydı.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Efendi ile Uşağı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Efendi ile Uşağı.

... çeviri ve Richard Gustafson'un Efendi ile Uşağı hakkındaki güçlü incelemesiyle sunuyoruz ... Efendi İle Uşağı Fiyatı, Taksit Seçenekleri ile Satın Al ... . Yalnızca aşçı kadının kocası gelmişti bayramlaşmaya. Nikita onu görünce; - Hey, iki gözüm, dedi. Git de tüccar efendiye sor bakalım, büyük kızağı mı istiyor, yoksa ufağını mı? Efendi ile Uşağı Rus asıllı yazar Lev Tolstoy'un İlk Yayınlanma Tarihi 1895 yılı olan kitabıdır. göze alan aç gözlü bir endi ile, efendilerinin her dediğini kabul etmeye alışkın bir u ... Lev N. Tolstoy Efendi ile Uşak Kitap Özeti - Mühendis Beyinler ... . göze alan aç gözlü bir endi ile, efendilerinin her dediğini kabul etmeye alışkın bir uşağın dramını anlatır. Lev Nikolayeviç Tolstoy. Lev Nikolayeviç Tolstoy (1828-1910):Anna Karenina, Savaş ve Barış, Diriliş'in büyük yazarı, yaşamının son otuz yılında kendini insan, aile, din, devlet, toplum, özgürlük... Efendi ile Uşak, tümü coşkuyla kaleme alınmış, insani değerlerle dinî değerleri aynı platformda ele alan Vasili Andreyiç'in o gün sarhoş olmayan tek uşağı Nikita'ydı; kızağı koşma işi Nikita'ya kalmıştı. Ana Sayfa Kitap Özetleri Lev N. Tolstoy Efendi ile Uşak Kitap Özeti. Rakiplerinden daha çok gelir elde etme umuduyla yanıp tutuşan Efendi Vasili Andreyivic, yola çıkarken yanına aldığı Uşağı Nikita... Lev N. Tolstoy. Büyük Rus yazarı Leo Tolstoy, başyapıt niteliğindeki romanlarından başka çeşitli insanlık durumlarını başarıyla anlattığı uzun hikâyeler de kaleme almıştır. Efendi İle Uşağı PDF. indi...