Dini İnanç, İbadet ve Dua'nın Umutsuzlukla İlişkisi

Yrd. Doç. Dr. Nurten Kımter

Dini İnanç, İbadet ve Dua'nın Umutsuzlukla İlişkisi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-11-14
YAZAR Yrd. Doç. Dr. Nurten Kımter
ISBN 6054613397
DOSYA FORMATI 3,84 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Hızlı toplumsal değişmelerden ve buna bağlı olarak dini inanç ve değerlerin zayıflaması ve yok olması durumundan en fazla etkilenen kesim de henüz hayat felsefesini geliştirememiş, kendine özgü bir kişilik ve kimlik oluşturmaya çalışan gençler olmaktadır. Toplumdaki yerini ve hayat felsefesini belirlemek, kişiliğini oluşturmak için kimlik arayışı içerisinde olan genç bu süreç içerisinde dini inanç ve değerlerle yeterli ve olumlu bir ilişki kuramadığında, bu döneme has bunalım ve çatışmalarla bas etmesi daha da ağırlaşmaktadır. Sonuçta genç insanın umutsuzluğa düşerek bir takım ruhsal rahatsızlıklara yakalanması, içki, uyuşturucu vs. gibi maddelere bağımlılık geliştirmesi hatta intihara yönelmesi çok kolay olmaktadır. Oysa dini inanç ve değerler son derece çalkantılı ve buhranlı bir dönem yasayan gence güvenlik ve iç huzuru temin edip, hayatına bir anlam vererek sağlam bir kişilik ve olumlu bir hayat felsefesi oluşturmasına yardımcı olmaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Dini İnanç, İbadet ve Dua'nın Umutsuzlukla İlişkisi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Dini İnanç, İbadet ve Dua'nın Umutsuzlukla İlişkisi.

...si Üniversiteli Gençlerde Umutsuzluk Psikolojisi ve Din Üzerine Bir Araştırma ... Dini İnanç Ibadet Ve Duanın Umutsuzlukla İlişkisi ... . Kriter Yayınları. 12.44. Dini İnanç, İbadet ve Dua'nın Umutsuzlukla İlişkisi Pdf İndir. Kitap Özeti. İnanç ibadet İlişkisi. İnsan, yaratılış gereği üstün bir kudretin bulunduğuna inanmış, ona saygı Bu sebeple dinî hayatın iman, ibadet ve ahlak yönünü birbirinden ayrı düşünmemek gerekir. ...Iliskisi Download Rating 5 and suggested Read by user 798 Online last modifie ... Dini İnanç, İbadet ve Dua'nın Umutsuzlukla İlişkisi Pdf İndir ... . ...Iliskisi Download Rating 5 and suggested Read by user 798 Online last modified April 8, 2020, 5:27 am find as text or pdf and doc document for Dini Inanc Ibadet Ve Dua Nn Umutsuzlukla Iliskisi. Çocuklarımıza en güzeli...devamını oku..." Dini İnanç, İbadet ve Dua'nın Umutsuzlukla İlişkisi. Üniversiteli Gençlerde Umutsuzluk Psikolojisi ve Din Üzerine Bir Araştırma. Hızlı toplumsal değişmelerden ve buna bağlı olarak dini inanç ve değerlerin zayıflaması ve yok olması durumundan en fazla Alış-Veriş Listeme Ekle. Dini İnanç, İbadet ve Dua'nın Umutsuzlukla İlişkisi. Hızlı toplumsal değişmelerden ve buna bağlı olarak dini inanç ve değerlerin zayıflaması ve yok olması durumundan en fazla etkilenen kesim de henüz hayat f.. Hızlı toplumsal değişmelerden ve buna bağlı olarak dini inanç ve değerlerin zayıflaması ve yok olması durumundan en fazla etkilenen kesim de henüz hayat f.. : Nurten Kımter. Dini İnanç ibadet ve dua'nın Umutsuzlukla İlişkisi. Hızlı toplumsal değişmelerden ve buna bağlı olarak dini inanç ve değerlerin zayıflaması ve yok olması durumundan en fazla... Dini İnanç, İbadet ve Dua'nın Umutsuzlukla İlişkisi. Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz... Dini İnanç, İbadet ve Dua'nın Umutsuzlukla İlişkisi Nurten Kimter. Hızlı toplumsal değişmelerden ve buna bağlı olarak dini inanç ve değerlerin zayıflaması ve yok olması durumundan en fazla etkilenen kesim de henüz hayat f.. ...Bilgisayar Bilim - Mühendislik Çocuk Kitapları DGS DHBT DİĞER E-KPSS Edebiyat Eğitim Ekonomi Felsefe Genel Konular Gezi ve Re...