YabancılaşmaMarx'ın Kapitalist Toplumdaki İnsan Anlayışı

Bertell Ollman

YabancılaşmaMarx'ın Kapitalist Toplumdaki İnsan Anlayışı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-04-27
YAZAR Bertell Ollman
ISBN 6055541422
DOSYA FORMATI 5,91 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Yetkin Marksist felsefeci Bertell Ollman, Diyalektiğin Dansı, Marksizme Sıra Dışı Bir Giriş ve Diyalektik Soruşturmalar’dan sonra, Yabancılaşma adlı klasik çalışmasıyla Türkiyeli okurlarla bir kez daha buluşuyor. Yabancılaşma, Marx’ın yabancılaşma kuramı üzerine yazılmış en sistemli ve özgün çalışmalardan biridir. Ollman bu kuramı, kuramı oluşturan unsurları tek tek inceleyerek yeniden inşa eder. Bu inşa sırasında insanın; ürünü, üretici etkinliği, hemcinsleri ve türüyle arasında Marx’ın kurduğu ilişkiler yeniden yorumlanır. Bu nedenle kitap sadece kapitalist toplumda yaşayan insanlara dair farklı bir bakış açısı sunmakla kalmaz; aynı zamanda Marx’ın insan anlayışı ve bu anlayışın temel bileşenlerinin detaylı bir analizini de içerir. Dahası Ollman, Marx’ı okurken karşımıza çıkan en büyük zorluklardan biri olan dil meselesiyle de ilgilenir. Bu kapsamlı incelemeyle, hem kapitalist toplumun hem de Marksizmin öteki bileşenlerinin başka bir gözle değerlendirilebileceği yeni bir konumlanma noktasına ulaşılır. Ollman, Marx’ın diyalektik yönteminin mantıksal temellerini oluşturan İçsel İlişkiler felsefesine özel bir önem atfeder. Kitabın bir bölümünü bu felsefenin ana hatlarını açıklamaya ayırır. Ardından, siyasi yabancılaşmayı Marx’ın devlet kuramı çerçevesinde ele alarak, İçsel İlişkiler felsefesinin Marx’ın birbiriyle çeliştiği söylenen düşüncelerin birleştirilmesinde nasıl kullanılabileceğini gösterir. Bu felsefeye yöneltilen eleştirileri de kitabın sonunda yanıtlar. Bu nedenle Yabancılaşma, kapitalist toplumda insanın yabancılaşmasının ötesine geçer; İçsel İlişkiler felsefesinin güçlü bir savunusuna dönüşür.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz YabancılaşmaMarx'ın Kapitalist Toplumdaki İnsan Anlayışı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap YabancılaşmaMarx'ın Kapitalist Toplumdaki İnsan Anlayışı.

...ridir. Bu nedenle kitap sadece kapitalist toplumda yaşayan insanlara dair farklı bir bakış açısı ... Yabancılaşma: Marx'ın Teorisine Bir Giriş - Marx-21 Yayınevi ... ... Yabancılaşma, Marx'ın yabancılaşma kuramı üzerine yazılmış en sistemli ve özgün çalışmalardan biridir. Bu nedenle kitap sadece kapitalist toplumda yaşayan insanlara dair farklı bir bakış açısı... Yabancılaşma, Marx'ın yabancılaşma kuramı üzerine yazılmış en sistemli ve özgün çalışmalardan biridir. Yabancılaşma & Marx'ın Kapitalist Toplumdaki İnsan Anlayışı 2015. Yabancılaşma, Marx'ın yab ... Yabancılaşma Marxın Kapitalist Toplumdaki İnsan Anlayışı ... . Yabancılaşma & Marx'ın Kapitalist Toplumdaki İnsan Anlayışı 2015. Yabancılaşma, Marx'ın yabancılaşma kuramı üzerine yazılmış en sistemli ve özgün çalışmalardan biridir. Bu nedenle kitap sadece kapitalist toplumda yaşayan insanlara dair farklı bir bakış açısı... ...Kitabevi > Kitap > Yordam Kitap > Yabancılaşma; Marxın Kapitalist Toplumdaki İnsan Anlayışı. aynı zamanda Marx'ın insan anlayışı ve bu anlayışın temel bileşenlerinin detaylı bir analizini de içerir. Yabancılaşma, Marx'ın yabancılaşma kuramı üzerine yazılmış en sistemli ve özgün çalışmalardan biridir. Start your review of Yabancılaşma: Marx'ın Kapitalist Toplumdaki İnsan Anlayışı. Yabancılaşma, Marx'ın yabancılaşma kuramı üzerine yazılmış en sistemli ve özgün çalışmalardan biridir. Bu nedenle kitap sadece kapitalist toplumda yaşayan insanlara dair farklı bir bakış açısı... Yabancılaşma, Marx'ın yabancılaşma kuramı üzerine yazılmış en sistemli ve özgün çalışmalardan biridir. Bu nedenle kitap sadece kapitalist toplumda yaşayan insanlara dair farklı bir bakış açısı... Yabancılaşma, Marx'ın yabancılaşma kuramı üzerine yazılmış en sistemli ve özgün çalışmalardan biridir. Bu nedenle kitap sadece kapitalist toplumda yaşayan insanlara dair farklı bir bakış açısı... ...Toplumdaki İnsan Anlayışı | E-Kitap indir Marx ın diyalektiği şeylere bakmanın bir yoludur, ayrıca h. Marx ın diyalektiği şeylere bakmanın bir yoludur, ayrıca hem farklı varlıklar arasındaki ilişkileri... Buna da siyasetten (veya siyaseten) yabancılaşma diyebiliriz. Marx'ın buna karşı çok iyi bir çözümü var. (Yabancılaşma: Marx'ın Kapitalist Toplumdaki İnsan Anlayışı, Yordam Yayınevi). Bu nedenle kitap sadece kapitalist toplumda yaşayan insanlara dair farklı bir bakış açısı sunmakla kalmaz; aynı zamanda Marx'ın insan anlayışı ve bu anlayışın temel bileşenlerinin detaylı bir analizini......